Majówka 2022

cena od
575 USD lub 2297 PLN

REZERWACJA

Opis wyjazdu


Każdy powinien chociaż 1 raz w życiu przyjechać do Nowego Jorku. Zwiedzanie uznawanego za stolicę świata miasta jest niezapomnianym przeżyciem. Podczas naszej wyprawy doświadczymy na własnej skórze nieustanny pośpiech nowojorczyków, hałas i chaos, który Cię otacza tu każdego dnia. Przekonaj się czemu to miasto mimo swoich niewątpliwych wad, działa jak magnes na turystów z całego świata. Kolejną, ale tym razem wielką przyrodniczą atrakcją będzie wodospad Niagara. Na miejscu ujrzymy niesamowitą potęgę tego wodospadu oraz poczujemy jak niewyobrażalną siłę odczuwa się stojąc blisko tego cudu natury. Podczas rejsu pod samą kaskadę wodospadu będziemy go mieli na wyciągnięcie ręki. Na koniec wyjazdu czeka nas wizyta w trzech miastach: Waszyngtonie, Filadelfii oraz Atlantic City. Każde z nich jest inne, dlatego przygotujcie się na ogromną ilość wrażeń i miejsc do zobaczenia. Szykuje się prawdziwa majówkowa przygoda na Wschodnim Wybrzeżu USA!

Data wyjazdu w roku 2022


28 kwietnia 2022 - 6 maja 2022
O rezerwacji miejsca na wyjazd decyduje kolejność zgłoszeń.
W celu dokonania rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.


Zobacz co Cię czeka w czasie tej wyprawy, czyli gdzie będziemy dzień po dniu. Pamiętaj, że jest to wyłącznie propozycja bo sam/a decydujesz o tym jak Twoja podróż wygląda.

Dzień 1 - Przylot do Nowego Jorku


Jesteśmy w Nowym Jorku! Po zameldowaniu się w hotelu, będziemy mieli czas na odpoczynek po długiej podróży i zapoznanie się z okolicą hotelu.

Dzień 2 - Nowy Jork - środkowy Manhattan + Central Park


Tego dnia zwiedzimy środkowy Manhattan. Na początek pójdziemy na spacer do The Vessel. Jego architektura z pewnością pobudzi naszą wyobraźnię. Głównym punktem dnia jest wizyta na Times Square. Miejsce to uchodzi za jedno z najbardziej oświetlonych obszarów na ziemii. Chętni będą mogli wjechać na wybrany taras widokowy np. Top of the Rock. Będzie czas również na słynną nowojorską Bibliotekę Publiczną oraz dworzec kolejowy Grand Central Terminal. Wyobraźcie sobie, że w ciągu jednego dnia przez ten dworzec przechodzi więcej ludzi niż przez lotnisko JFK. Na koniec dnia przejdziemy się Piątą Aleją do Central Parku, gdzie odpoczniemy po całym dniu zwiedzania.

Dzień 3 - Dolny Manhattan + Brooklyn - Dumbo


Dzień zaczniemy od rejsu koło Statuy Wolności - największego symbolu Nowego Jorku, a może i całych Stanów Zjednoczonych. A to dopiero początek wrażeń! Następnie wyruszymy w kierunku jednego z najstarszego mostu wiszącego na świecie - legendarnego Brooklyn Bridge. Oczywiście nie może zabraknąć wizyty w Dumbo, skąd zrobimy pamiątkowe zdjęcie na tle innego mostu - Manhattan Bridge. Kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie strefa zero, czyli miejsce ataku terrorystycznego z 11 września 2001 roku. W tym miejscu ujrzymy nową wieżę - Freedom Tower. Oprócz tego znajduje się tutaj Memorial 9/11 z dwiema płaczącymi fontannami ku pamięci ofiar tego tragicznego dnia dla całej Ameryki. Od niedawna w bliskim sąsiedztwie tego obszaru można podziwiać nowy budynek, a właściwie centrum handlowe i dworzec w jednym o nazwie Oculus.

Dzień 4 - Wodospad Niagara


Tego dnia zobaczycie jedną z największych i najbardziej popularnych atrakcji w USA. Czas na własne oczy zobaczyć słynny wodospad, dlatego przygotujcie się na dzień niesamowitych i mokrych wrażeń. Wodospad tworzy rzeka Niagara, który płynie z jeziora Erie do jeziora Ontario po drodze pokonując prawie 100 metrową różnicę poziomów, a przy tym przelewając w każdej sekundzie ponad 2 miliony litrów wody. Na miejscu przekonacie się jak niesamowity huk towarzyszy temu miejscu, a przy tym jak niewyobrażalną odczuwa się siłę tego przepięknego cudu natury.

Dzień 5 - Watkins Glen State Park + przejazd w kierunku Waszyngtonu


Tego dnia czeka na Was dalszy ciąg przyrodniczych wrażeń, a dokładniej zobaczycie główną atrakcję w regionie Finger Lakes. Zakładamy, że do dzisiejszego dnia miejsce absolutnie nieznane, a które sprawi, że pamięć o nim pozostanie w Was na bardzo długi czas. Przyczynić się do tego mają niesamowite krajobrazy i szlaki. Na oficjalnej stronie Watkins Glen przeczytacie, że według czytelników USA Today w 2015 roku zajął on 3 miejsce spośród innych 6 tysięcy parków w kategorii na najpiękniejszy park stanowy w całych Stanach Zjednoczonych. Osiągnięcie podium w tak prestiżowym plebiscycie zobowiązuje, dlatego zapraszamy Was na zwiedzanie i ujrzenie piękna tego terenu na własne oczy.

Dzień 6 - Waszyngton


Czas na stolicę Stanów, czyli wcześnie rano ruszamy do Waszyngtonu. Zobaczymy tutaj najważniejsze budynki w USA, a w tym Biały Dom, Kapitol, Lincoln Memorial czy Monument Waszyngtona. Nie odpuścimy też wizyty w wyśmienitych muzeach: Historii Naturalnej oraz Lotnictwa i Kosmosu. Odległości w Waszyngtonie są ogromne, dlatego przygotujcie się na długi spacer po słynnym National Mall.

Dzień 7 - Filadelfia + Atlantic City


Filadelfia to dawna stolica USA. Zobaczycie tutaj prawdopodobnie najpopularniejsze schody w USA. Mowa o legendarnych schodach z filmu Rocky Balboa, którymi Sylvester Stallone wbiegał do góry. I takie wbiegnięcie tymi samymi schodami to pozycja obowiązkowa niemal każdego turysty w tym mieście. Inną atrakcją, którą gorąco polecamy zobaczyć to Independence Hall. To właśnie w tym budynku podpisano Deklarację Niepodległości i uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Drugą część dnia spędzimy w Atlantic City. Znajdziemy tutaj czas na relaks i odpoczynek na plaży po długiej podróży. A jak już będziecie mieli dość leżenia i odpoczywania to dajcie się porwać w zakupowy szał. W samym centrum miasta znajduje się Tanger Outlets, w którym znajdziecie sklepy popularnych marek. Pamiętajcie, że Atlantic City to przede wszystkim kasyna, więc jak zostaną Wam jakieś dolary, możecie spróbować swojego szczęścia w jednym z prestiżowych hoteli.

Dzień 8 - Powrót do Polski (przylot następnego dnia z powodu różnicy czasu)


Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dlatego z rana rozpoczniemy naszą drogę powrotną do Nowego Jorku, a następnie przedostaniemy się na lotnisko. Dalej czeka nas lot powrotny do Polski.

4 osoby w pokoju (cena od osoby)


Przy zapisie do daty 28 lutego:
2297 zł lub 575 usd + bilet lotniczy

Przy zapisie po dacie 28 lutego:
2697 zł lub 675 usd + bilet lotniczy

3 osoby w pokoju (cena od osoby)


Przy zapisie do daty 28 lutego:
2797 zł lub 697 usd + bilet lotniczy

Przy zapisie po dacie 28 lutego:
3197 zł lub 797 usd + bilet lotniczy

2 osoby w pokoju (cena od osoby)


Przy zapisie do daty 28 lutego:
3397 zł lub 850 usd + bilet lotniczy

Przy zapisie po dacie 28 lutego:
3797 zł lub 950 usd + bilet lotniczy

Odnośnie biletów lotniczych do wyboru są dwie opcje:


1. Bilety lotnicze na lot samodzielny (pomagamy w zakupie) są w kwocie 1700 zł - 2200 zł.
Z każdym krok po kroku przejdziemy etap rezerwacji oraz przygotowanie do lotu.

2. Bilety lotnicze na lot grupowy w asyście opiekuna grupy są w kwocie 2950 zł.

Szczegóły połączenia znajdują się poniżej:

Polskie linie lotnicze LOT

LO 026 28 Kwiecień Warszawa(WAW) 16:45 Nowy Jork(John F Kennedy)(JFK) 20:05
LO 027 05 Maj Nowy Jork(John F Kennedy)(JFK) 22:05 Warszawa(WAW) 12:35

W cenie biletu lotniczego wliczony jest bagaż rejestrowany 23 kg.Świadczenia zawarte w cenie


• 7 noclegów na trasie wyjazdu: 3 w Nowym Jorku, 1 w pobliżu wodospadu Niagara, 1 w pobliżu
Waszyngtonu i 2 w Atlantic City
• 2 śniadania w hotelach na trasie wyjazdu
• Asystę opiekuna grupy na miejscu
• Transport na trasie wyjazdu
• Zwiedzanie Watkins Glen State Park
• Pomoc w zakupie biletów lotniczych
• Harmonogram wyjazdu w raz z opisem trasy zwiedzania
• Ubezpieczenie TU Europa - wariant VIP
• Turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy

Świadczenia nie zawarte w cenie


• Bilet lotniczy do Nowego Jorku
• Wyżywienie
• Dodatkowe atrakcje według uznania: np. wjazd na Top of the Rock w Nowym Jorku (55 USD) czy rejs pod wodospad Niagara (30 USD)

Zobacz jakie to łatwe!


Jesteś 5 kroków od swojej wymarzonej podróży:
1. Złożenie rezerwacji.
2. Zawarcie umowy uczestnictwa w Imprezie Turystycznej.
3. Zakup biletów lotniczych.
4. Dokonanie płatności za wyjazd.
5. Realizacja Imprezy.

Na czym to polega?


Organizujemy Waszą podróż od A do Z: transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie. Podróż realizowana jest w asyście opiekunów grupy. Ruszamy w sprawdzoną przez nas trasę. Wszystkie świadczenia są zarezerwowane i opłacone. Każdy może realizować program wyjazdu według własnego uznania czy korzystać z atrakcji dodatkowych. My przedstawiamy możliwości, a Wy wybieracie z czego chcecie skorzystać :)

Jak się przygotować?


Przed wyjazdem otrzymacie harmonogram swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia. Na około 14 dni przed rozpoczęciem wyprawy przeprowadzimy przedwyjazdowe spotkanie online. W czasie spotkania podzielimy się wskazówkami odnośnie przygotowania do wyjazdu: płatności, wyżywienie, atrakcje, czas, dodatkowe atrakcje. Dzięki temu każdy będzie świetnie przygotowany do wyprawy i będzie wiedział czego się spodziewać za oceanem :)

Przyjacielskie Porady


Program wyjazdu został stworzony w taki sposób, aby jego uczestnikom zapewnić maksymalną ilość wrażeń w najważniejszych punktach wyjazdu: Nowy Jork, wodospad Niagara i poszczególnych miejscach w wybranych miastach. Dlatego w czasie pobytu w Nowym Jorku nocujemy w samym sercu Manhattanu, aby nie tracić czasu na dojazdy. Z drugiej strony dodaliśmy do programu park stanowy Watkins Glen State Park, żeby nieco uatrakcyjnić daleką podróż z Niagary do Waszyngtonu. W czasie wyjazdu będziemy mieli do dyspozycji autokar klasy LUX wyłącznie dla naszej grupy. Pozwoli nam to zwiedzić Amerykę w ciekawy sposób oraz poczuć klimat prawdziwego amerykańskiego roadtripa.

Śniadania w amerykańskiej kulturze w znaczny sposób różnią się od standardu porannych posiłków w Polsce. Zazwyczaj składają się z kawy/herbaty, soków, tostów z masłem lub dżemem oraz płatków. W związku z tym staramy się szukać lokalizacji noclegów w sąsiedztwie dużych sklepów takich jak Walmart czy Target. Dzięki temu łatwo zaopatrzycie się w wybrane produkty, a w tym warzywa oraz owoce.

Cześć naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak połączenie i jego jakość mogą być niestabilne. Siła sygnału w głównej mierze zależy od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi. Czasem lepiej jest korzystać z usługi w ogólnodostępnych przestrzeniach, w których jest silniejszy sygnał. W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z Internetu. Zazwyczaj w takim wypadku jakość usługi jest wyższa.

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.

Kontakt