City Break & Niagara

cena od
899 USD lub 3899 PLN

REZERWACJA

Opis wyjazdu


Przygotuj się na prawdziwy roadtrip po Wschodnim Wybrzeżu. Rozpoczniesz swoją podróż od przylotu do stolicy Świata - Nowego Jorku. Zwiedzisz najważniejsze atrakcje tego pełnego kontrastów miasta, a w tym popłyniesz statkiem obok słynnej Statuy Wolności. Poznasz klimat Bostonu i wejdziesz na teren legendarnego Harvardu. To tutaj Marc Zuckerberg wymyślił Facebooka. Odetchniesz od wrażeń w historycznej Saratoga Springs, a do tego poczujesz klimat życia w mniejszym amerykańskim miasteczku. A później staniesz oko w oko przed największą przyrodniczą atrakcją Wschodniego Wybrzeża - spektakularnym Wodospadem Niagara. Na deser zobaczysz historyczny Independence Hall w Filadelfii i wbiegniesz na szczyt słynnych schodów, jak Sylvester Stalone w filmie Rocky Balboa. A do tego na własne oczy zobaczysz jak wygląda stolica Stanów Zjednoczonych, czyli Waszyngton, a w tym jeden z najlepiej strzeżonych budynków na świecie - Biały Dom. Swoją podróż zakończysz w mieście, które nazywane jest Wschodnim Las Vegas. Mowa o rozrywkowym Atlantic City, które położone jest tuż nad oceanem.

Sam decydujesz jakie są daty Twojej podróży


Daty wyjazdów są elastyczne. Przy rezerwacji należy określić miesiąc wyjazdu. Kto zna dokładne daty swojej podróży prosimy dodać tę informację w "UWAGACH" w formularzu rezerwacji. Dzięki takiemu podejściu możemy kupić dla każdego uczestnika najlepsze połączenie lotnicze dla jego wyprawy.

Dzień 1 - Przylot do Nowego Jorku


Jesteście w Nowym Jorku! Specjalnie dla Was zamówiona taksówka czekać będzie na lotnisku. Na początek udacie się do swojego hotelu, w którym zamieszkacie podczas pobytu w Nowym Jorku. Po zameldowaniu czas na odpoczynek po długiej podróży i zapoznanie się z okolicą hotelu.

Dzień 2 - Nowy Jork - Środkowy Manhattan


Dzień przeznaczony na zwiedzanie środkowego Manhattanu. Na początek zapraszamy Was na spacer w kierunku nowej atrakcji Nowego Jorku - The Vessel. Jest to budynek o niesamowicie oryginalnym kształcie. Nie sposób go nie zauważyć , bo jego architektura wyróżnia go wśród innych budynków. Głównym punktem dnia jest wizyta na Times Square - nazywane skrzyżowaniem świata miejsce to należy do jednego z najbardziej rozświetlonych obszarów na ziemi. Kolejną atrakcją w ciągu tego dnia jest wjazd na jeden z najwyższych budynków w Nowym Jorku - słynną wieżę Top of the Rock. Z samego szczytu zobaczycie przepiękny widok na cały Manhattan, a w tym znajdujący się naprzeciwko symbol miasta - Empire State Building. Uzupełnieniem pierwszego dnia wycieczki jest wizyta w jednej z największej bibliotece na świecie oraz zwiedzanie głównego dworca kolejowego - Grand Central Terminal. Wyobraź sobie, że w ciągu jednego dnia przez ten dworzec przechodzi więcej ludzi niż przez lotnisko JFK.

Dzień 3 - Nowy Jork - Piąta Aleja i Central Park


Czas na spokojniejszy dzień i nabranie siły na dalszą część wyjazdu. Proponujemy, żeby początkowym punktem, od którego rozpoczniecie zwiedzanie był Flatiron Building. Jest to jeden z symboli miasta, który z racji swojego kształtu nazywany jest Żelazkiem. Następnie musicie przejść Piątą Aleję. Magazyn Forbes uznał ją za najdroższą ulicę świata. Swoje sklepy mają tu najbardziej prestiżowe marki, a w tym: Versace, Gucci, Prada, Tiffany czy Louis Vitton. Drugą część dnia spędzicie odpoczywając w Central Parku. Po drodze zobaczycie kultowy hotel Plaza, w którym mieszkał Kevin , bohater filmu Kevin Sam w Nowym Jorku. Tego dnia będzie też znakomita okazja, żeby zwiedzić słynne muzeum - Metropolitan Museum of Art.

Dzień 4 - Nowy Jork - Dzielnica Finansowa


To jest ten dzień, kiedy na własne oczy zobaczycie największy symbol Nowego Jorku, a może i całych Stanów Zjednoczonych - Statue Wolności. A to dopiero początek wrażeń! Następnie wyruszycie w kierunek jednego z najstarszego mostu wiszącego na świecie - legendarnego Brooklyn Bridge. Oczywiście nie może zabraknąć wizyty w Dumbo, skąd zrobicie swoje pamiątkowego zdjęcie na tle innego mostu - Manhattan Bridge. Kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie Strefa Zero, czyli miejsce ataku terrorystycznego z 11 września 2001 roku. W tym miejscu ujrzycie nową wieżę - Freedom Tower. Oprócz tego znajduje się tutaj Memorial 9/11 z dwiema płaczącymi fontannami ku czci ofiar tego tragicznego dnia dla całej Ameryki. Od niedawna w bliskim sąsiedztwie tego obszaru można podziwiać nowy budynek, a właściwie centrum handlowe i dworzec w jednym o nazwie Oculus.

Dzień 5 - Odbiór Samochodu -> kierunek Boston


Czas na rozpoczęcie podróży samochodem. Pierwszym przystankiem na trasie jest Boston. Przekonaj się na własnej skórze, dlaczego dla wielu osób jest to najbardziej europejskie miasto w całych Stanach Zjednoczonych. Znajdziesz w nim dużo historycznych budynków, a w tym słynny Faneuil Hall. Oczywiście nie można zapomnieć o wizycie w uznawanym za najlepszy Uniwersytet na świecie - Harvardzie. To właśnie tutaj powstał Facebook, a sam Mark Zuckerberg mieszkał w budynku Kirkland House pod adresem 95 Dunster St Cambridge. Poczuj klimat tego niesamowitego Campusu!

Dzień 6 - Zwiedzanie Bostonu


Rozpocznij dzień od wizyty w Boston Common. Jest to najstarszy park w USA. Przemawiał w nim między innymi Martin Luther King, a mszę świętą w roku 1979 odprawił Jan Paweł II. Przed wyruszeniem w dalszą podróż proponujemy posiłek w miejscu o nazwie Quincy Market. Jest to miejsce spotkań dla wielu Bostończyków. Będziesz miał tam okazję, żeby spróbować lokalnych specjalności. Wypoczęci i najedzeni wyruszycie do kolejnego punktu na trasie wyjazdu. Jest to miejscowość Saratoga Springs.

Dzień 7 - Saratoga Springs


Miejsce nieoczywiste na trasie zwiedzania Wschodniego Wybrzeża, ale to właśnie tego miasta nie mogło zabraknąć w naszym programie. Saratoga od zawsze przyciągała do siebie turystów. Obecnie odwiedzana jest ze względu na swoja historię, źródła lecznicze, jezioro i wyścigi konne. Tutejszy tor wyścigowy jest najstarszym obiektem sportowym w USA. Od prawie 100 lat źródłem dochodu miasta są turyści, a w tym głównie fani wyścigów konnych. Dla amerykanów to miejsce szczególne i tak samo szczególne podczas waszej wyprawy. Znajdziecie tu wiele ciekawych miejsc, a do tego możecie sobie odpocząć na pięknym jeziorem. A to wszystko to zaledwie przystanek w drodze na wodospad Niagara!

Dzień 8 - Wodospad Niagara


Tego dnia zobaczycie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi. Wodospad Niagara robi niesamowite wrażenie i przyciąga do siebie miliony turystów z całego świata. Oprócz przepięknego widoku wokół wodospadu znajdziecie wiele atrakcji. Najciekawsza z nich to rejs statkiem, który podpływa prawie pod same kaskady. Poczujecie się tutaj dosłownie jak na końcu świata!

Dzień 9 - Przejazd do Waszyngtonu


Czas na wyruszenie w drogę do Waszyngtonu. Najdłuższa trasa do przejechania, ale praktycznie jest to ostatni długi odcinek do pokonania. Waszym zadaniem będzie przejazd przez stany Nowy Jork, Pensylvanię i Maryland. Trasa prowadzi głównie przez lasy, wśród małych miasteczek. Na pewno nie będzie problemu, żeby zatrzymać się po drodze na dobry posiłek. Szerokiej drogi!

Dzien 10 - Waszyngton


Tego dnia na własne oczy poznacie stolicę Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy pewni, że Waszyngton skradnie Wasze serce. Zobaczycie tutaj najważniejsze budynki w USA: Biały Dom, Kapitol czy Pentagon, który jest największym biurowym budynkiem na świecie. W Waszyngtonie macie doskonałą okazję do zwiedzania wybranego muzeum, a ich oferta jest naprawdę bogata. Nasze ulubione to Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Lotnictwo i Kosmosu. Jesteśmy ciekawi Waszego wyboru! Nie zapomnijcie o spróbowaniu słynnych waszyngtonśkich babeczek w cukierni GeorgeTown Cupcake. Z zakupionymi babeczkami udajcie się nad wybrzeże Potomac. Następnie delektujcie się pięknym widokiem na rzekę oraz smakiem swoich słodkości.

Dzien 11 -Filadelfia


Filadelfia to dawna stolica USA. Zobaczycie tutaj prawdopodobnie najpopularniejsze schody w USA. Mowa o legendarnych schodach z filmu Rocky Balboa, którymi Sylvester Stallone wbiegał do góry. I takie wbiegnięcie tymi samymi schodami to pozycja obowiązkowa niema każdego turysty w tym mieście. Inną atrakcją, którą koniecznie musicie zobaczyć to Independence Hall. To właśnie w tym budynku podpisano Deklarację Niepodległości i uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Uwierzcie, że spacer we wnętrzu tego budynku to jak podróż do przeszłości!

Dzien 12 - Atlantic City - odpoczynek / zakupy


Czas na ostatni dzień Waszej wyprawy. Nie przypadkowo zdecydowaliśmy się, żeby zakończyć Waszą podróż w tym rozrywkowym mieście. Znajdziecie tutaj czas na relaks i odpoczynek na plaży po długiej podróży. A jak już będziecie mieli dość leżenia i odpoczywania to będziecie mieli doskonałą okazję do zrobienia zakupów. W samym centrum miasta znajduje się Tanger Outlets, w którym znajdziecie sklepy najlepszych marek świata z bardzo atrakcyjnymi cenami. Pamiętajcie, że Atlantic City to przede wszystkim kasyna, więc jak zostaną Wam jakieś dolary, możecie spróbować swojego szczęścia w jednym z prestiżowych hoteli.

Dzien 13 - wylot Nowy Jork


Dzień zaczniecie od wymeldowania się z hotelu. Czeka Was ostatnia podróż samochodem w kierunku lotniska i wypożyczalni samochodu, czyli wracacie do Nowego Jorku. W taki sposób zakończycie swój roadtrip po Wschodnim Wybrzeżu. Czas na powrót do Polski. Już nie możemy się doczekać Waszych opowieści z podróży!

4 osoby w pokoju (cena od osoby)


899 USD lub 3899 PLN
podana cena obowiązuje przy 4 osobach
zakwaterowanych w 1 pokoju
* w każdym hotelu w pokoju do dyspozycji 2 łóżka typu Double

2 osoby w pokoju (cena od osoby)


1399 USD lub 5899 PLN
podana cena obowiązuje przy 2 osobach
zakwaterowanych w 1 pokoju
* dodatkowa osoba w pokoju płatna 499 USD lub 1999 PLN

Świadczenia zawarte w cenie


• wynajęty samochód bez limitu kilometrów klasy Mid-Size SUV(podróż w 2 osoby) lub Standard SUV (podróż w 3 lub 4 osoby)
• rozszerzone ubezpieczenie samochodu(zniesienie odpowiedzialności finansowej na wypadek uszkodzenia i utraty samochodu oraz w przypadku wyrządzonej szkody podczas niefortunnego zdarzenia drogowego)
• 12 noclegów w hotelach i motelach
• śniadania w niektórych hotelach
• dostęp do aplikacji mobilnej
• spotkanie przedwyjazdowe z naszym specjalistą
• harmonogram wyjazdu wraz z opisem trasy
• amerykańska karta SIM T-Mobile z Internetem
• opiekę specjalistów w czasie podróży
• ubezpieczenie TU Europa - wariant Standard
• turystyczny fundusz gwarancyjny

Świadczenia nie zawarte w cenie


• bilet lotniczy - w zależności od linii lotniczej, miejsca docelowego oraz daty podróży bilety kosztują w granicach 1500 - 3000 PLN
• dodatkowych kosztów związanych z samochodem: paliwo i parkingi - w czasie podróży potrzebujecie zatankować około 75 galonów. Średnia cena jednego galonu to 3 USD, dlatego kwota za paliwo na całej trasie wynosi 225 USD + 50 USD parkingi/opłaty drogowe
• płatne atrakcje nad Wodospadem Niagara ok. 25 USD/osoba
• wyżywienie ok. 20 USD - 30 USD od osoby/dzień

Dodatkowo zapewniamy


• pomoc w zakupie biletów lotniczych
• doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

Zobacz jakie to łatwe!


Jesteś 5 kroków od swojej wymarzonej podróży:
1. Złożenie rezerwacji.
2. Zakup biletów lotniczych.
3. Akceptacja bazy noclegowej.
4. Spotkanie przedwyjazdowe z naszym specjalistą.
5. Realizacja Imprezy Turystycznej.

Na czym to polega?


Organizujemy Waszą podróż od A do Z: transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie. Podróż realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia są zarezerwowane i opłacone. Przez cały czas monitorujemy przebieg wyprawy.

Jak się przygotować?


Przed wyjazdem otrzymacie harmonogram swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia oraz dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej z mapami, noclegami oraz przydatnymi informacjami.

Przyjacielskie Porady


Program wyjazdu został stworzony w taki sposób, aby jego uczestnikom zapewnić maksymalną ilość wrażeń w najważniejszych punktach wyjazdu: Nowy Jork, wodospad Niagara i poszczególnych miejscach w wybranych miastach. Oznacza to, że podczas podróży w niektóre dni trzeba podróżować na dalekich dystansach, czasami przejechać około 600 km jednego dnia. Oczywiście w czasie jazdy możecie dowoli się zatrzymywać w wybranych miejscach i podziwiać piękne krajobrazy. Pozwala to zwiedzać Amerykę w ciekawy sposób oraz poczuć klimat prawdziwego amerykańskiego roadtripa.

Podczas podróży znaczącym ułatwieniem będzie znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Pamiętajcie, że podróżujecie samodzielnie wypożyczonym samochodem, ale w każdej chwili możecie się z nami kontaktować i liczyć na każdą pomoc.

Śniadania w amerykańskiej kulturze w znaczny sposób różnią się od standardu porannych posiłków w Polsce. Zazwyczaj składają się z kawy/herbaty, soków, tostów z masłem lub dżemem oraz płatków. W związku z tym staramy się szukać lokalizacji noclegów w sąsiedztwie dużych sklepów takich jak Walmart czy Target. Dzięki temu łatwo zaopatrzycie się w wybrane produkty, a w tym warzywa oraz owoce.

Hotele położone są na obrzeżach największych miast na trasie programu jak: Boston czy Waszyngton. Zwracamy uwagę na to, żeby lokalizacja hotelu nie znajdowała się dalej niż 45 minut jazdy do centrum wybranego miasta.

Cześć naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak połączenie i jego jakoś mogą być niestabilne. Siła sygnału w głównej mierze zależy od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi. Czasem lepiej jest korzystać z usługi w ogólnodostępnych przestrzeniach, w których jest silniejszy sygnał. W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z Internetu. Zazwyczaj w takim wypadku jakość usługi jest wyższa.

Podróżuj po USA w sprytniejszy i tańszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.

Kontakt