Wielki Kanion Kolorodo

Miejsce, gdzie przekraczasz swoją wyobraźnię


Człowiek żyje na skraju wieczności. Pragnienie wiedzy pcha nas ku gwiazdom, lecz sekrety ziemi uczą pokory. Czy Wielki Kanion to dzieło Boga czy symfonia natury? Przepych tego świata w najwspanialszej postaci czy jego grobowiec... Czas powstania kanionu szacuje się na około 10 milionów lat, tyle potrzebowała natura, aby ukształtować to wyjątkowe miejsce. Z lotu ptaka Wielki Kanion wydaje się nieożywiony i martwy, lecz on żyje życiem stworzeń, które razem z nim przetrwały podróż przez miliony lat. Jest długi na 446 kilometrów, a głębokość wąwozu miejscami przekracza nawet 1600 metrów. Nie sposób wyobrazić sobie jego wielkość, dopóki nie stanie się na krawędzi i poczuje każdą częścią ciała ten niesamowity urok i rozmiar. Dopiero dzięki rozwojowi przemysłu lotniczego ludzie mają szansę dzielić ten wspaniały widok z ptakami. Umiejętność latania na zawsze zmieniła nasz związek z Wielkim Kanionem. Przekroczone zostały bariery, które oddzielały i chroniły go przez 4 000 lat naszego z nim współistnienia. Przekroczony został ostateczny próg, za którym leżą ukryte sekrety, lecz najważniejsze pytania nadal pozostają bez odpowiedzi.

Las Vegas

Miasto grzechu czy niesamowitych atrakcji?


38 milionów turystów zostawia tu co roku 10 mld dolarów. Miasto o ciemnej przeszłości, dzisiaj jako punkt obowiązkowy każdego turysty. Nazywane miastem pełnego słońca w dzień i zabawy nocą. Za całym tym spektaklem stoją największe hotele świata, zlokalizowane głównie na słynnym bulwarze The Strip oraz legendarnym the Fremont Experience. Codziennie prześcigają się w tworzeniu unikalnej oferty dla swoich gości prowadząc różnorodne pokazy. Jeden z najsłynniejszych to hotel Bellagio, znany głównie z tańczących fontann. To największe tego typu show na świecie. Woda wzbija się przed hotelem na wysokość 140 metrów. Mało osób zdaje sobie sprawę, że nad przebiegiem pokazów czuwa całodobowy zespół specjalistów i nurków, którzy montują specjalne armaty do wystrzelania wody do góry. Po dokładniejszym poznaniu Vegas, można dojść do wniosku, że to nie tylko niezliczona ilość kasyn, które znajdują się w każdym hotelu, ale przede wszystkim różnorodna forma rozrywki. Co roku metropolia jest gospodarzem znaczących wydarzeń sportowych i muzycznych, które podkreślają prestiż tego miejsca. Co do jednego nikt nie ma jednak wątpliwości. Miasto to, jak żadne inne na świecie pozwala uciec i odpocząć od codzienności, dlatego jest tak skutecznym magnesem dla turystów z całego świata.

Miami

Światowa stolica rozrywki


Mówi się, że jest to najbardziej seksowne miasto na świecie. Cokolwiek to znaczy, Miami na pewno ma swój unikalny charakter. Po przyjeździe od razu zwrócicie uwagę na pogodę - w Miami jest naprawdę gorąco! W dalszej kolejności nie oderwiecie oczu od przepięknych palm, lazurowego oceanu i szybkich samochodów. Jest to idealne miasto na odpoczynek i rozrywkę. Muzyka biegnąca z klubów nocnych i ludzie pijący kolorowe drinki to widok, który ujrzycie spacerując wieczorem słynną ulicą Ocean Drive. Samo Miami przyciąga do siebie nie tylko miliony turystów, ale również wielkie gwiazdy showbiznesu, które właśnie tutaj mają swoje rezydencje warte miliony dolarów. Najlepiej przekonać się na własne oczy, czemu wybrali akurat Miami.

Key West

Daleko od normalności, blisko do perfekcji


Witajcie na Karaibach! Przez Amerykanów wyspa nazywana jest rajem. Położona zaledwie 90 mil od Kuby. Przy dobrej widoczności za pomocą lornetki swobodnie można zobaczyć zarysy wyspy Fidela Castro. Śmiejemy się, że jadąc na Key West, zawsze jest poczucie zostania na wyspie o jeden dzień dłużej. Nie ma co się dziwić - rajskie plaże, bujna roślinność, błękitne niebo, piękna pogoda i malownicze ulice poprawią humor każdej osobie, która tu przyjedzie. Duval Street, czyli główna ulica na tej niezwykłej wyspie jest pełna klimatycznych kafejek, butików, galerii sztuki, barów i restauracji. Przechadzając się wśród palm i oceanu bardzo łatwo jest zapomnieć o troskach dnia codziennego. Wizyta na tej wyspie to niezapomniane przeżycie. Gdy już tam będziesz, koniecznie spróbuj prawdziwego kokosa! Poczujesz się jak prawdziwy odkrywca Karaibów :)

Park Narodowy Yosemite

Teren gigantów


Mekka wspinaczki górskiej. To tutaj zjeżdżają ludzie z całego świata, aby wspinać się na gigantyczne, granitowe monolity skalne. Ze wszystkich Parków Narodowych w USA to ten park różni się najbardziej od innych. Centralnym punktem tego ogromnego terenu jest dolina Yosemite. To największy na świecie polodowcowy kanion o długości 12 km i szerokości 1 km. W parku żyje ponad 1400 gatunków roślin i 160 zagrożonych wyginięciem zwierząt, a w tym: niedźwiedzie grizzly, kojoty i pumy. Wyjątkową atrakcją parku są spadające ze skał wodospady. Swój największy urok prezentują na przełomie wiosny i lata, dzięki topniejącym w tym okresie śniegom. W parku jest niezliczona ilość szlaków górskich, które oferują przepiękne krajobrazy. Trasy są bardzo różnorodne. Wygodne buty i odpowiedni zapas wody mineralnej do picia to podstawa przed wyruszeniem w niezapomnianą wędrówkę. Trud oraz wysiłek dotarcia do punktu końcowego wybranej trasy z całą pewnością wynagrodzą widoki, które czekają w głębi tego wspaniałego parku.

San Francisco

Kwitnąca metropolia


Jeśli macie znajomych, którzy wyjechali do Stanów i odwiedzili San Francisco, to z dużym prawdopodobieństwem właśnie to miasto wskażą, jako jedno z ulubionych miejsc w czasie swojej podróży. Położone jest na wielu wzgórzach w sąsiedztwie oceanu. Zachwyca swoją różnorodnością na każdym kroku w czasie jego odkrywania i poznawania. Tak naprawdę wszystkie najciekawsze miejsca można zwiedzić na piechotę spacerując czasami bardzo stromymi, malowniczymi uliczkami. Niektóre ulice są tak strome, że w przypadku zaparkowania samochodu bez skręconych kół w wyznaczoną stronę można dostać mandat. Różnorodność miasta nie dotyczy wyłącznie krajobrazu, ale również ludzi. Jest to bardzo duża mieszanka stylów, kultur i pochodzenia. Jego mieszkańcy są uśmiechnięci, optymistyczni i pełni pozytywnej energii. Takie właśnie jest San Francisco - to miasto, na które zwrócono uwagę już dawno w największych przebojach muzycznych i filmach. Dla nas bycie w San Francisco to przede wszystkim radość i poczucie wolności.

Everglades

Tajemnicze bagna


Oglądaliście kiedyś film "Anakonda"? W tym miejscu poczujecie się jak jeden z filmowych bohaterów. Eksploracja niedostępnych na pierwszy rzut oka terenów i dzikich bagien w specjalnie dostosowanej do tego łodzi obudzi emocje w każdej osobie. Pamiętać trzeba o niewystawianiu nóg za burtę i uważać na wylegujące się na drzewach węże. Przejazd, w którym ze względu na hałas silników trzeba zatkać stoperami swoje uszy oraz prędkość, z którą łódź przedziera się przez kolejne kanały naprawdę robi wrażenie. Do tego charyzmatyczny, z poczuciem humoru kapitan, który dzieli się swoją wiedzą na temat otaczających bagien. Wizyta w Everglades nie ogranicza się jednak wyłącznie do przejażdżki łodzią. Na ogół jest to cały pakiet uzupełniony przede wszystkim niesamowitym tzw. Aligator Show. W czasie pokazu można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zachowaniach aligatorów w różnych sytuacjach oraz ich środowisku, w którym żyją. Miejscowi przewodnicy wprawiają widzów w osłupienie, wykonując wiele przerażających sztuczek z aligatorami. Uwierzcie, że trudno zdecydować czy bardziej należy podziwiać aligatory czy tego człowieka, który jest razem z nimi za ogrodzeniem...

Parki rozrywki

Liczy się tylko zabawa


Amerykanie kochają parki rozrywki. Wpisują się one doskonale w ich kulturę i styl życia. Prędzej czy później w czasie wizyty w Stanach na pewno będziecie przejeżdżać koło jednego z nich. Mimo, że ceny wstępu do parków, a szczególnie tych najsłynniejszych jak Disneyland czy Six Flags nie należą do najtańszych, to zdecydowanie warto je odwiedzić. Parki rozrywki w Stanach Zjednoczonych to najwyższa światowa klasa. Gama atrakcji w olbrzymich kompleksach jest bardzo szeroka - od jednych z najszybszych rollercosterów na świecie, rozrywek dla dzieci, aż po część wodną, która jest doskonałym uzupełnieniem każdego parku. Taka wizyta to doskonała okazja do urozmaicenia swojej podróży oraz odpoczynku w czasie intensywnego zwiedzania. Kto zdecyduje się na tę formę rozrywki na pewno tego nie pożałuje!

Horseshoe Bend

Skarb Natury


Zdarza się, że turyści omijają to miejsce. Dla naszego zespołu to zdecydowanie najlepszy widok w całych Stanach Zjednoczonych. Gdy zatrzymujesz się na niezbyt dużym parkingu, nie zdajesz sobie sprawy, że to niepozorne miejsce skrywa w sobie jeden z najbardziej niepowtarzalnych widoków na Ziemi. Zanim dotrzesz do słynnego punktu musisz odbyć około 20 minutową wędrówkę po piaszczystej ścieżce w kierunku krawędzi. Stojące na drodze znaki przypominają o konieczności zabrania ze sobą butelki wody mineralnej. W tym miejscu jest naprawdę upalnie! Po dojściu na sam szczyt ukazuje się niewyobrażalnie piękne zakole rzeki Kolorado. Trzeba pamiętać o zachowaniu wyjątkowej ostrożności, ponieważ stojące na krawędzi osoby od dna rzeki dzieli 300 metrowa przepaść, która nie jest zabezpieczona żadnymi barierkami. Nieważne czy złapie was w tym miejscu potężna ulewa czy ogromny upał, bo i tak widok ten zapamiętacie do końca życia.

Zion National Park

Syjon w Utah


Zion znaczy Syjon, co w tradycji mormońskiej oznacza miasto idealne. I rzeczywiście - w parku jest jak w raju! Miejsce to budzi wśród turystów wyjątkowe emocje, dzięki majestatycznym widokom skał, które otaczają tę cudowną dolinę. Park to wspaniałe miejsce do wizyty dla każdej osoby. Do wyboru są krótsze i dłuższe szlaki turystyczne o różnym stopniu zaawansowania. Najbardziej wymagające trasy to słynne Angels Landing i The Narrows - prawdopodobnie najbardziej spektakularny szlak w całych Stanach Zjednoczonych, który pokonuje się w znacznej części idąc po wodzie. Po parku jeżdżą specjalne busy, rozwożące turystów do wybranej stacji, co znacznie ułatwia odkrywanie piękna tego miejsca. Takich szlaków jak w Zion Natoinal Park nie ma nigdzie indziej na świecie.

In-N-Out Burger

Najlepszy Fast Food w Stanach


Na koniec naszej listy małe urozmaicenie i niespodzianka. Jak to bywa w czasie podróży uwielbiamy próbować regionalnej kuchni. Nie od dzisiaj wiadomo, że Stany Zjednoczone to zagłębie i królestwo fast foodów. Wpływ na to ma w największym stopniu tempo i styl życia Amerykanów. W związku z tym postaraliśmy się wyodrębnić i wyróżnić jedną sieć restauracji, która w największym stopniu różni się od innych. In-N-Out Burger to zdecydowana czołówka tego typu miejsc w Stanach. Na pierwszy rzut oka rzuca się bardzo skromne menu złożone zaledwie z trzech pozycji: hamburgera, cheesburgera i podwójnego hamburgera. Uświadamiasz sobie jak bardzo restauracja pomaga Ci w złożeniu zamówienia, kiedy nie musisz analizować 10 pozycji z kurczakiem, 10 pozycji z wołowiną, a i tak zdecydujesz się na wybór tortilli. Do tego wszystkiego uprzejmy personel w charakterystycznych papierowych czapkach na głowach na twoich oczach przygotowujący burgery w otwartej kuchni. Jeśli chcesz w pełni poczuć kalifornijski klimat, to naszym zdaniem wizyta w ich lokalu to obowiązek!

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.


Social media:

Facebok Instagram