Pytania i odpowiedzi

Ważne pytania od naszych uczestników

Zbiór często zadawanych pytań przez naszych uczestników wraz z odpowiedziami

1. Gdzie nocuję w czasie wyjazdów?
Zapewniamy noclegi w hotelach i motelach od dwóch do pięciu gwiazdek. Szczególną uwagę poświęcamy na lokalizację wybranych hoteli na trasie wyjazdu. Cała nasza baza noclegowa tworzona jest przez naszych doświadczonych specjalistów. Zadbamy o to, że gdziekolwiek się zatrzymasz uzyskasz najlepszą wartość i komfort w zależności od sezonowej dostępności. Przed każdym wyjazdem przesyłamy do Was przygotowaną bazę noclegową do wglądu. Dopiero po jej akceptacji przechodzimy do rezerwacji noclegów i płatności.

2. Co jest wliczone w cenę wyjazdu?
W cenę każdego wyjazdu wliczone są wszystkie główne świadczenia składające się na każdą podróż: wynajem samochodu wraz z ubezpieczeniem, wszystkie noclegi na trasie wyjazdu oraz bilety wstępu dla wybranych atrakcji. Dodatkowo w cenę wyjazdu wliczone jest: spotkanie przedwyjazdowe z naszym specjalistą, karta SIM z Internetem, GuideBook, dostęp do aplikacji mobilnej, monitorowanie wyjazdu oraz pamiątkowa tabliczka, którą każdy otrzymuje od nas po swoim wyjeździe.

3. Co nie jest wliczone w cenie wyjazdu?
W cenę wyjazdu nie są zawarte płatności, które uczestnicy indywidualnie ponoszą na miejscu. Są to opłaty klimatyczne w hotelach, parkingi, paliwo, przejazdy przez płatne odcinki dróg i wyżywienie. W sekcji "świadczenia nie zawarte w cenie" dla każdego wyjazdu, podajemy dokładnie, ile dodatkowe płatności wynoszą.

W cenę wyjazdu nie jest wliczony bilet lotniczy. Jesteśmy wsparciem dla samodzielnych podróży do USA, dlatego z założenia nie korzystamy z lotów czarterowych. Taki system uważamy za sprawiedliwy, ponieważ ceny biletów lotniczych zależą w dużym stopniu od daty podróży. Co więcej jest to dużo wygodniejsze i elastyczniejsze podejście dla uczestników, którzy sami wybierają miejsce swojego wylotu oraz termin i długość wyjazdu. Każdy może kupić bilety lotnicze samodzielnie lub bezpłatnie skorzystać z naszego wsparcia na każdym etapie dokonania rezerwacji.

4. Czy mogę rozszerzyć program wyjazdu o dodatkowe miejsca?
Jak najbardziej, każdy może zmodyfikować program wyjazdu według swoich potrzeb. Istnieje możliwość zmiany wybranego dnia lub wydłużenia czy skrócenia wyjazdu. Przy takim układzie należy dodać lub odjąć kwotę 220 USD. Na tę cenę składa się rezerwacja noclegu oraz doby wypożyczenia samochodu. Przy każdej modyfikacji możecie liczyć na wskazówki naszego eksperta.

5. Czy mogę podnieść standard wypożyczonego samochodu?
Każdy uczestnik ma możliwość podniesienia standardu samochodu niż oferowany zgodnie z naszymi standardami:

Podróż w 2 osoby: samochód klasy Mid-Size SUV

Podróż w 3/4 osoby: samochód klasy Standard SUV

Cenę podwyższenia standardu przedstawimy po zapoznaniu się z datą podróży.

6. Jakie ubezpieczenie samochodu zawarte jest w cenie wyjazdu?
Dla uczestników wypożyczamy samochody z wypożyczalni Alamo, z którą prowadzimy stałą współpracę. W cenę wyjazdu zawarte jest ubezpieczenie Collision Damage Waiver oraz Extended Protection.

Damage Waiver to taki odpowiednik naszego Auto Casco. Jest to zwolnienie z odpowiedzialności finansowej od uszkodzenia i utraty samochodu.

Extended Protection - jest to odpowiednik naszego OC. Jest to ubezpieczenie, które zabezpiecza na wypadek wyrządzonej szkody podczas niefortunnego zdarzenia drogowego.

7. Czy muszę dokupić samodzielnie ubezpieczenie medyczne?
Jako organizatorzy wyjazdu mamy obowiązek ubezpieczenia uczestników wyjazdu w wariancie podstawowym. Dlatego nasi uczestnicy objęci są ubezpieczeniem TU. Europa S.A Travel World w wariancie podstawowym. Szczegółowe warunki ubezpieczenie znajdziecie w sekcji DOKUMENTY na naszej stronie internetowej. Z racji tego, że opieka medyczna w USA jest bardzo droga, rekomendujemy zakup rozszerzonego wariantu ubezpieczenia z sumą kosztów leczenia na minimum 100 000 EURO. Ubezpieczenie takie można zakupić indywidualnie lub za naszym pośrednictwem. Zachęcamy do porównania ofert na rynku i wyboru najlepszej oferty dla siebie.

8. Co to znaczy, że wyjazdy organizowane są bez pilota?
Podróżujecie po USA samodzielnie. Nie znaczy to, że jesteście pozostawieni sami sobie. Na każdym etapie monitorujemy wszystkie nasze wyprawy. Dodatkowo macie do dyspozycji specjalnie dedykowanego GuideBooka dla swojej podróży oraz dostęp do aplikacji mobilnej. Dzięki temu wszystkie najważniejsze informacje odnośnie zwiedzania macie pod ręką. W taki sposób łączymy to co najlepsze. Pewność, bezpieczeństwo i zaplanowane działania, a także niezależne podróże. Nie jesteście przywiązani do konkretnej grupy oraz sztywnego planu zwiedzania. Dzięki temu możecie spersonalizować każdą podróż pod siebie i dopasować ze względu na swoje zainteresowania oraz ramy czasowe.

9. Którą podróż wybrać w przypadku pierwszej wyprawy po USA?
Najrozsądniejszym wyborem wydaje się opcja California Adventure. Jest to bardzo różnorodny wyjazd podczas, którego zobaczycie przyrodę oraz miasta. Podróż ta łączy w sobie zwiedzanie Parków Narodowych oraz najważniejszych miast Zachodniego Wybrzeża: Los Angeles, Las Vegas i San Francisco. Z drugiej strony nikt nie wyobraża sobie zwiedzania USA bez wizyty w Nowym Jorku. Miasto to działa jak magnes nie tylko na Ciebie, ale na turystów z całego Świata. A jak już mowa o Wschodnim Wybrzeżu nie można zapomnieć o innych miastach perełkach czy największym cudzie natury tej części USA, czyli wodospadzie Niagara. Jedyną opcją dla osób, które szukają więcej odpoczynku jest wyjazd Florida Sun&Chillin?. Jest to połączenie relaksujących dni na słoneczniej Florydzie z odkrywaniem tropikalnych wysp jak urokliwy Key West czy rozrywką w wybranym parku. Prawdziwą ucztą dla osób spragnionych emocji oraz wrażeń jest Universal Studio czy Kennnedy Space Center. Dla koneserów i doświadczonych podróżników przygotowaliśmy specjalną pozycję. Jest to Wild West z jedynym w swoim rodzaju Yellowstone na czele. Taka podróż to spełnienie najskrytszych marzeń wszystkich podróżników zakochanych w Dzikim Zachodzie. Jak widzicie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co najlepiej zobaczyć wyjeżdżając do USA po raz pierwszy. Jest to bardzo subiektywne i przede wszystkim musicie się zastanowić, czego oczekujecie od swojej podróży. Mimo wszystko, mamy nadzieję, że powyższy opis naszych wyjazdów pomoże dokonać wyboru wielu podróżnikom. A kto wie? Może komuś się uda zdobyć Amerykańskiego Podróżniczego Szlema! Odkrycia każdego niepowtarzalnego amerykańskiego regionu Wam życzymy :)

10. Czy wyjazd zimowy to dobry pomysł?
Zimowy wyjazd to znakomita oferta dla wszystkich, którzy nie lubią upału lub źle go znoszą. Wyjazd zimą możemy też rekomendować jako idealny pomysł dla rodzin na zimowe ferie szkolne. O tej porze roku będziecie mieć niepowtarzalną szansę wybrać się na szlaki Doliny Śmierci czy Joshua Tree nie we wszechogarniającym upale, ale w przyjemnych temperaturach, pozwalających na dłuższe wędrówki. Te rejony szczególnie trudno zwiedza się latem, bo temperatury często przekraczają latem 40 st. C., zimą możecie je zwiedzać w lekkim polarze.

Zimowy wyjazd daje Wam też szansę zobaczenia Wielkiego Kanionu czy Parku Bryce pokrytego śniegiem, co stwarza możliwość zrobienia wyjątkowych pamiątkowych zdjęć. Dodatkowo wyjazd o tej porze roku to też możliwość podziwiania tzw. "kwitnącej pustyni", gdy przy odpowiedniej ilości wilgoci pustynia pokrywa się kolorowym, kwietnym kobiercem. To zjawisko ściąga w tym okresie wielu turystów i fotografów w pustynne rejony USA. W zależności od miesiąca macie też unikatową szansę zobaczyć kwitnące drzewa Jozuego i inne gatunki kaktusów.

Dużym atutem zimowego wyjazdu jest znikoma liczba turystów, może się zdarzyć, że nawet w popularnych parkach będziecie w nich zupełnie sami. Ceny usług, restauracje, bilety wstępu w miesiącach zimowych są dużo korzystniejsze niż w sezonie. Zimą parki narodowe np. Wielki Kanion, czy Bryce Canyon otwierają swoje podwoje dla prywatnych samochodów, których wjazd zakazany jest latem, a co za tym idzie, nie ma konieczności korzystania z parkowego autobusu.

Oczywiście zimą słońce zachodzi wcześniej, w zależności od miesiąca, między 17:30 a 18:30, ale to i tak daje nam wiele godzin zwiedzania, a brak upału nie będzie zmuszał Was do przerw i odpoczynku.

Często pada też pytanie o samochód, czy będzie miał on opony zimowe. Nie, samochód będzie miał opony uniwersalne, całoroczne. Amerykanie co do zasady nie zmieniają opon i jeżdżą na oponach przystosowanych do wszystkich pór roku. Większość naszego wyjazdu przebiegać będzie w rejonach, gdzie szansa na śnieg lub trudne warunki drogowe jest bardziej niż znikoma. Zachęcamy do sprawdzenia naszej specjalnej zimowej oferty wyjazdowej :)

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.


Social media:

Facebok Instagram