Czerwcówka 2023

cena od
3997 PLN + bilet lotniczy

REZERWACJA

Opis wyjazdu


Na początek Majówki 2023 odwiedzimy Stolicę Świata - Nowy Jork. Poczujemy klimat największego miasta USA, zobaczymy miejsca znane z filmów i zdjęć, odwiedzimy zatłoczone Times Square, zwiedzimy Financial District, przepłyniemy obok Statuy Wolności, a na koniec odpoczniemy w słynnym Central Parku. Będzie też okazja, na podziwianie panoramy metropolii z 70-tego piętra budynku Top of The Rock!

Następnie, żeby trochę odetchnąć od wielkomiejskiego szumu, zabierzemy was nad Wodospad Niagara, największą atrakcję przyrodniczą wschodniego wybrzeża. Staniemy oko w oko z potęgą natury, na pewno nie wyjdziemy z tego spotkania zupełnie sucho!

W drodze do stolicy USA, odpoczniemy w Watkins Glen State Park, miejscu popularnym na weekendowe wypady wśród Nowojorczyków.

W Waszyngtonie zobaczymy zupełnie inny obraz amerykańskiego miasta. Ciche i czyste ulice, ogromne tereny zielone i najważniejsze budynki w Państwie.

Na koniec udamy się do bardzo ważnego w historii Ameryki miasta, jakim jest niewątpliwie Filadelfia. Posłuchamy o historii Stanów Zjednoczonych, a na koniec wbiegniemy razem po schodach Rockiego i na szczycie zrobimy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie!

Data wyjazdu w roku 2023


3 czerwca 2023 - 11 czerwca 2023
Tylko 48 miejsc. O rezerwacji miejsca na wyjazd decyduje kolejność zgłoszeń.
W celu dokonania rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy lub napisać wiadomość na adres rezerwacje@odkryj-ameryke.pl.


Pobierz folder przedstawiający szczegóły wyprawy
Zobacz co Cię czeka w czasie tej wyprawy, czyli gdzie będziemy dzień po dniu. Pamiętaj, że jest to wyłącznie propozycja, bo sam/a decydujesz o tym jak Twoja podróż wygląda.

Dzień 1 - Przylot do Nowego Jorku


Spotykamy się na lotnisku w Warszawie i wspólnie lecimy do Nowego Jorku. Na miejscu po przylocie będzie czekał autokar, który zawiezie nas do hotelu na Manhattanie. W tym dniu przewidziany jest czas na odpoczynek po podróży, zapoznanie się z okolicą hotelu oraz dla tych co będą mieli resztki siły, wieczorne wyjście na Times Square.

Dzień 2 - Nowy Jork - środkowy Manhattan + Central Park


Tego dnia zwiedzimy środkowy Manhattan. Na początek zobaczymy największy dworzec kolejowy na świecie ? Grand Central Terminal, następnie odwiedzimy słynną Nowojorską Bibliotekę Publiczną. Odpoczniemy chwilę w Bryant Parku, przejdziemy przez Times Sqare i legendarną ulicą Broadway udamy się pod sam Empire State Building. Na koniec przemieścimy się do nowoczesnej dzielnicy Hudson Yards, tam zobaczymy niesamowitą architekturę i ikoniczną budowlę jaką jest The Vessel.

Dzień 3 - Dolny Manhattan + Brooklyn - Dumbo


Dzień rozpoczniemy od przejażdżki słynnym Nowojorskim metrem na dolny Manhattan. Tam przesiądziemy się na prom, którym przepłyniemy obok Statuy Wolności - największego symbolu Nowego Jorku, a może i całych Stanów Zjednoczonych. A to dopiero początek wrażeń! Przejdziemy przez dzielnicę finansową, słynne Wall Street, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Szarżującym Bykiem! Kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie strefa zero, czyli miejsce ataku terrorystycznego z 11 września 2001 roku. W tym punkcie ujrzymy nową wieżę - Freedom Tower (najwyższy budynek na zachodniej półkuli). Oprócz tego znajduje się tutaj Memorial 9/11 z dwiema płaczącymi fontannami, ku pamięci ofiar tego tragicznego dnia. Od niedawna w bliskim sąsiedztwie tego obszaru można podziwiać też nowy budynek, a właściwie centrum handlowe i dworzec w jednym, o nazwie Oculus. Na koniec wyruszymy w kierunku jednego z najstarszych mostów wiszących na świecie - legendarnego Brooklyn Bridge. Oczywiście nie może zabraknąć wizyty w Dumbo, skąd zrobimy pamiątkowe zdjęcie na tle innego mostu - Manhattan Bridge.

Dzień 4 - Wyspy Roosevelta + Central Park


Nadszedł czas na relaks i zakupy! Ten dzień zaczniemy od przejażdżki koleją linową z Wyspy Roosevelta, gdzie będzie okazja zobaczyć Manhattan z nieco innej perspektywy. Następnie przespacerujemy się do Central Parku, na lunch możemy urządzić piknik jak prawdziwi Nowojorczycy! Przy wyjściu z parku, zobaczymy hotel Plaza, znany z filmu Kevin sam w Nowym Joru. Dalszą część dnia każdy może spędzić według własnego uznania, robiąc zakupy na słynnej Piątek Alei lub próbując Amerykańskiej kuchni w pobliskich restauracjach. Wieczorem, razem będziemy mieli okazję wjechać na taras widokowy budynku Top of The Rock, podziwiać piękne widoki, zachód słońca nad Nowym Jorkiem i pożegnać się z tym niezwykłym miastem.

Dzień 5 - Wodospad Niagara


Po wrażeniach jakie zaserwował nam Nowy Jork, czas na magiczny cud natury! Tego dnia zobaczycie jedną z największych i najbardziej popularnych atrakcji w USA. Czas na własne oczy zobaczyć słynny Wodospad Niagara, dlatego przygotujcie się na dzień niesamowitych i.?mokrych wrażeń. Jeśli pogoda pozwoli przepłyniemy łódką pod samym żywiołem, zobaczymy wodospad zarówno ze szczytu jak i z dołu. Wieczorem będziemy mieli okazje podziwiać piękne iluminacje świetlne.

Dzień 6 - Watkins Glen State Park


Tego dnia czeka na nas dalszy ciąg przyrodniczych wrażeń. Opuszczając Niagara Falls, ruszymy na południe w kierunku uważanego za jeden z najpiękniejszych parków narodowych USA ? Watkins Glen State Park. Na oficjalnej stronie parku przeczytacie, ze według czytelników USA Today w 2015 roku zajął on 3 miejsce spośród innych 6 tysięcy parków w kategorii na najpiękniejszy park stanowy w całych Stanach Zjednoczonych. Osiągnięcie podium w tak prestiżowym plebiscycie zobowiązuje, dlatego nie może nas tu zabraknąć! Nie zdziwcie się jak będziemy jechali główną ulicą, gdzie znajduje się wiele małych sklepów i innych punków usługowych a za zakrętem waszym oczom ukażą się ogromne klify. Czas rozprostować nogi i ruszyć w głąb tego tajemniczego wąwozu!

Dzień 7 - Capitol


Wcześnie rano wyruszamy do Waszyngtonu. Autokar wysadzi nas w centrum National Mall, skąd rozpoczniemy zwiedzanie. Przygotujcie się na bardzo dużo chodzenia, miasto najlepiej zwiedzać pieszo, jednak odległości między budynkami są bardzo duże. W tym dniu zobaczymy siedzibę rządu ? Capitol, Biały Dom ? miejsce, w którym mieszka najważniejsza osoba w Państwie, także Pomnik Waszyngtona, Mauzoleum Abrahama Lincolna, czy pilnie strzeżony Pentagon. Będzie okazja zwiedzić też Narodowe Muzeum Historii Naturalnej, Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej lub wiele innych!

Dzień 8 - Filadelfia + Powrót do Polski


Rano wyruszymy do Filadelfii, miasta słynącego przede wszystkim z historii. Mało kto wie, że była to pierwsza stolica Stanów Zjednoczonych, związana z rewolucja oraz niepodległością tego kraju. To w Filadelfii zaczęło bić serce USA, podpisano tu Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych oraz spisano pierwszą na świecie Konstytucję. Zwiedzimy historyczną część miasta, następnie udamy się na lunch, gdzie spróbujemy słynnych Philly Cheesesteak. Na koniec wbiegniemy razem po schodach Rockiego i na szczycie zrobimy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie!

W drugiej części dnia wyruszymy w naszą podróż powrotną do Nowego Jorku. Następnie czeka nasz lot powrotny do Polski.

Dzień 9 - Lądowanie w Polsce


Tego dnia wrócimy do Polski. Pełni pozytywnych wrażeń i zebranych doświadczeń podziękujemy sobie za wspólną podróż. Po odbiorze bagaży przybijemy piątki, a następnie każdy wyruszy w drogę do domu. Ekipa Odkryj Amerykę zawsze pozostaje z Wami w kontakcie. I będziemy czekać na relacje z podróży:)

4 osoby w pokoju (cena od osoby)


3 997 PLN + bilet lotniczy

3 osoby w pokoju (cena od osoby)


4 597 PLN + bilet lotniczy

2 osoby w pokoju (cena od osoby)


5 197 PLN + bilet lotniczy

Do wyboru dwie opcje zakupu biletów lotniczych:


1. Bilet lotniczy na lot grupowy w asyście opiekuna grupy - 3 800 PLN*

2. Bilet lotniczy na lot samodzielny (pomagamy w zakupie) dostępny w cenach 3200 - 4000 PLN

*W cenie biletu lotniczego wliczony jest bagaż rejestrowany 23kg.

Szczegóły połączenia lotu grupowego:

LO 006 - 3 Czerwiec Warszawa (WAW) 12:25 - Nowy Jork (John F Kennedy) (JFK) 15:45
LO 027 - 10 Czerwiec Nowy Jork (John F Kennedy)(JFK) 22:20 - Warszawa (WAW) 12:50Świadczenia zawarte w cenie


• 4 noclegi w Nowym Jorku
• 1 nocleg w okolicach wodospadu Niagara
• 1 nocleg w okolicach Waszyngtonu
• 1 nocleg w okolicach Filadelfii
• Śniadania w większości hoteli
• Transfer z lotniska do hotelu w Nowym Jorku
• Przejazd autokarem na trasie wyjazdu
• Zwiedzanie Watkins Glen State Park
• Asystę opiekuna grupy na miejscu
• Harmonogram wyjazdu wraz z opisem trasy zwiedzania
• Przedwyjazdowe spotkanie online
• Ubezpieczenie TU Europa - Travel World - wariant VIP
• Turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy

Świadczenia niezawarte w cenie


• Wyżywienia poza śniadaniami
• Przejazdów w Nowym Jorku (metro) = około 20 USD/osoba
• Dodatkowych atrakcji na miejscu (np. wejście na Top of the Rock, bilet na mecz NHL, NBA)

Zobacz jakie to łatwe!


Jesteś 5 kroków od swojej wymarzonej podróży:
1. Złożenie rezerwacji
2. Zapłata zaliczki
3. Spotkanie przedwyjazdowe online
4. Finalna płatność
5. Widzimy się na lotnisku Chopina w Warszawie lub hotelu Westgate w Nowym Jorku

Na czym to polega?


Organizujemy Waszą podróż od A do Z: transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie. Podróż realizowana jest w asyście opiekunów grupy. Ruszamy w sprawdzoną przez nas trasę. Wszystkie świadczenia są zarezerwowane i opłacone. Każdy może realizować program wyjazdu według własnego uznania czy korzystać z atrakcji dodatkowych. My przedstawiamy możliwości, a Wy wybieracie z czego chcecie skorzystać :)

Jak się przygotować?


Przed wyjazdem otrzymacie harmonogram swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia. Na około 14 dni przed rozpoczęciem wyprawy przeprowadzimy przedwyjazdowe spotkanie online. W czasie spotkania podzielimy się wskazówkami odnośnie przygotowania do wyjazdu: płatności, wyżywienie, atrakcje, czas, dodatkowe atrakcje. Dzięki temu każdy będzie świetnie przygotowany do wyprawy i będzie wiedział czego się spodziewać za oceanem :)

Przyjacielskie Porady


Program wyjazdu został stworzony w taki sposób, aby jego uczestnikom zapewnić maksymalną ilość wrażeń w najważniejszych punktach wyjazdu: Nowy Jork, wodospad Niagara i poszczególnych miejscach w wybranych miastach. Dlatego w czasie pobytu w Nowym Jorku nocujemy w samym sercu Manhattanu, aby nie tracić czasu na dojazdy. Z drugiej strony dodaliśmy do programu park stanowy Watkins Glen State Park, żeby nieco uatrakcyjnić daleką podróż z Niagary do Waszyngtonu. W czasie wyjazdu będziemy mieli do dyspozycji autokar klasy LUX wyłącznie dla naszej grupy. Pozwoli nam to zwiedzić Amerykę w ciekawy sposób oraz poczuć klimat prawdziwego amerykańskiego roadtripa.

Śniadania w amerykańskiej kulturze w znaczny sposób różnią się od standardu porannych posiłków w Polsce. Zazwyczaj składają się z kawy/herbaty, soków, tostów z masłem lub dżemem oraz płatków. W związku z tym staramy się szukać lokalizacji noclegów w sąsiedztwie dużych sklepów takich jak Walmart czy Target. Dzięki temu łatwo zaopatrzycie się w wybrane produkty, a w tym warzywa oraz owoce.

Cześć naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak połączenie i jego jakość mogą być niestabilne. Siła sygnału w głównej mierze zależy od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi. Czasem lepiej jest korzystać z usługi w ogólnodostępnych przestrzeniach, w których jest silniejszy sygnał. W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z Internetu. Zazwyczaj w takim wypadku jakość usługi jest wyższa.

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.


Social media:

Facebok Instagram