Festiwal Odkrywców Ameryki

cena od
1227 USD lub 4897 PLN

REZERWACJA

Opis wyjazdu


Poczuj klimat legendarnego roadtripa po USA, dopiero w trasie odczujesz jego wyjątkowość. Stań na krawędzi Wielkiego Kanionu Kolorado i zachwyć się dziełem natury widzianym z kosmosu. Rozkoszuj się panoramą Parku Narodowego Bryce Canyon, nigdzie indziej nie zobaczysz takich skał. Na własnej skórze przekonaj się, co znaczy noc w Las Vegas. Pokonaj rwącą rzekę w Zion. Spaceruj po jedynym w swoim rodzaju San Francisco. Ciesz się słońcem i oceanem na plażach w Los Angeles. Zamień marzenia w rzeczywistość. Wyrusz w wyprawę swojego życia po Dzikim Zachodzie.

Sam/a decydujesz czy podróżujesz samochodem czy autokarem.


Nieważne czy chcesz wyruszyć samodzielnie, z rodziną czy grupą znajomych. Nie ma znaczenia czy wolisz podróżować wypożyczonym samochodem czy autokarem. Podróżujemy jedną grupą, czyli zwiedzamy te same miejsca i śpimy w tych samych hotelach, ale każdy indywidualnie decyduje o tym jak wygląda jego podróż i zwiedza w swoim tempie. Po więcej informacji zajrzyj do sekcji -> dodatkowe informacje.

Data wyjazdu:
1 sierpnia 2022 - 17 sierpnia 2022


Pobierz folder przedstawiający szczegóły wyprawy

Dzień 1 - Przylot do Los Angeles


Wylądowaliście w Stanach! Czas zacząć swój wymarzony AmericanDream. Pierwsze bardzo ważne zadanie to odbiór na lotnisku swojej "fury" do eksplorowania Stanów. Na koniec dnia odpoczynek po długiej podróży, czyli pierwszy wieczór na kalifornijskiej ziemi :)

Dzień 2 - Los Angeles


Znajdź gwiazdę swojego ulubionego aktora lub aktorki na słynnej Alei Gwiazd. Zobacz ile schodów trzeba pokonać, aby odebrać Oscara i przespaceruj się najbogatszą ulicą w Stanach - Rodeo Drive na słynnym Beverly Hills. Następnie odpocznij relaksując się na wspaniałej plaży Santa Monica.

Dzień 3 - Los Angeles


Drugi cały dzień spędzimy w słynnym Mieście Aniołów. Sami decydujecie, co wybierzecie dla siebie. Możliwości są ogromne! Podziwianie panoramy Los Angeles z Griffith Observatory, relaks na Venice Beach, wędrówka pod znak Hollywood czy dla miłośników kina wizyta w studio filmowym Warner Bros, Paramount Pictures lub Universal Studio.

Dzień 4 - Las Vegas + Zapora Hoovera


Wskakujcie do samochodu! Czeka was przejażdżka przez pustynie i zmiana stanu z Kalifornii na Nevadę. Przed wjazdem do Las Vegas zatrzymajcie się przy zaporze Hoovera. Po wizycie na jednej z największej elektrowni wodnej na Świecie przyjdzie czas na poznanie życia w królestwie hazardu. Uważajcie na swoje portfele!

Dzień 5 - Bryce Canyon


Ruszamy do stanu Utah, gdzie zwiedzimy pierwszy park narodowy na trasie naszej wyprawy. W tym dniu, będzie to Park Narodowy Bryce Canyon. Wielu podróżników odwiedzających Zachód Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy, wymienia właśnie Bryce Canyon jako miejsce, które zrobiło na nich największe wrażenie. Nie ma się czemu dziwić, bo to unikalny twór geologiczny i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w USA. Znajdziemy tutaj wiele przepięknych punktów widokowych oraz szlaków turystycznych, a w tym Navajo Loop, który prowadzi przez formacje skalne Wall Street i Silent City. Po drodze zobaczymy też Thor's Hammer, który jest jedną z ikon Bryce Canyon.

Dzień 6 - Park Narodowy Zion


Cały dzień spędzimy w Parku Narodowym Zion. Na własne oczy przekonamy się, że jest to jeden z najbardziej fascynujących parków narodowych w USA. Zion znaczy Syjon, co w tradycji mormońskiej oznacza miasto idealne. I rzeczywiście w parku jest jak w raju! Jesteśmy przekonani, że wizyta w tym parku narodowym na długo zostanie w Waszej pamięci. Zaparkujemy samochody przy Visitor Center, a następnie parkowym autobusem każdy pojedzie w wybrane miejsce. Do wyboru jest dowolny szlak, a Zion ma bardzo dużo do zaoferowania. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo trasy są urozmaicone, od tych bardzo łatwych do nieco trudniejszych. A każdy szlak otoczony jest wręcz bajkową scenerią, którą zapamiętamy na długo.

Dzień 7 - Monument Valley


Ciąg dalszy widoków jak z bajki, a do tego wielki dzień dla fanów westernów! Przed wami płaska pustynna powierzchnia, która usłana jest wyrastającymi z ziemi kamiennymi monolitami liczącymi nawet do 300 m wysokości. Bierzcie mapę do ręki, kapelusze na głowę, wjeżdżajcie na szutrową drogę i odkryjcie uroki tego niesamowitego miejsca!

Dzień 8 - Kanion Antylopy + Horseshoe Bend


Wylądowaliście na innej planecie :-)Ten dzień to raj dla wszystkich aparatów i kamer. Odwiedzając Kanion Antylopy poczujecie się dosłownie jak na innym świecie. Po wizycie w tym niesamowitym kanionie, udacie się na zapierający wdech w piersiach punkt widokowy - Horseshoe Bend. Nie da się opisać magii tego miejsca, to trzeba zobaczyć. Trudno uwierzyć, że jest to kolejne arcydzieło natury.

Dzień 9 - Wielki Kanion + Route 66


Przez wielu uważany za najbardziej spektakularny widok na Świecie. Na pewno krajobraz z tego miejsca na długo pozostanie w Waszej pamięci. Nie ważne ile widzieliście zdjęć Wielkiego Kanionu wcześniej, ile przeczytaliście na jego temat, nic nie jest w stanie przygotować Was na widok, który zobaczycie. W drodze do Las Vegas przewidziany postój w miasteczku Seligman. To tutaj zobaczycie stare samochody, dawne stacje benzynowe czy stylowe restauracje. Dosłownie przeniesiecie się do przeszłości i poczujecie klimat legendarnej Route 66.

Dzień 10 - Las Vegas - Odpoczynek, Zakupy


Dzień dla naładowania baterii, nie tylko tych w aparatach :) Przeznaczycie go na odpoczynek i relaks. Co więcej jest to idealny dzień, aby wybrać się na zakupy. W Las Vegas znajduje się kilka Outletów, w których można znaleźć wiele markowych sklepów z naprawdę dobrymi cenami. Łowcy okazji, czas na was! :)

Dzień 11 - Dolina Śmierci


Przerażająca nazwa kolejnej atrakcji na trasie. Co więcej przerażająca temperatura. Obowiązkowo czapki na głowę, okulary na oczy i jesteście gotowi na eksplorację najcieplejszego miejsca w Stanach Zjednoczonych! Trzy razy sprawdźcie czy w bagażniku macie odpowiedni zapas wody mineralnej do picia. Co zobaczycie na miejscu, niech pozostanie naszą tajemnicą... A gdy już wydostaniecie się poza Dolinę Śmierci, czeka was długa przejażdżka, a co za tym idzie całkowita zmiana klimatu i krajobrazu. Czas zatankować do pełna samochód i ruszać w drogę!

Dzień 12 - Park Narodowy Sekwoi


Dzisiejszy dzień spędzimy wśród gigantycznych drzew, czyli parku narodowym Sekwoi. Poczujemy się tu jak w Jurassic Parku, bo to właśnie tutaj nakręcono wiele scen do tego kinowego hitu. A Sekwoje to nie tylko gigantyczne drzewa, ale również potężne monolity skalne, jeziora, wodospady oraz dzikie zwierzęta z niedźwiedziami na czele. Zanim tego wszystkiego doświadczymy będziemy musieli wspiąć się na wysokość 2000 metrów jadąc wąską drogą z licznymi zakrętami, dlatego będziemy musieli być bardzo dobrze przygotowani do wymagającej jazdy. Największą atrakcją będzie Generał Sherman Tree. Uznawany jest on za największe drzewo na świecie ze względu na objętość. Szacuje się, że ma 2100 lat, 84 metry wysokości, obwód 31,3 metra, a waga wynosi około 1200-1300 ton.

Dzień 13 - Yosemite


Cisza, spokój, cudowne krajobrazy i świeże, górskie powietrze to uczta dla każdego odwiedzającego tą ogromną dolinę. Do przejścia niezliczone ilości kilometrów. Zapakujcie dobrze plecak, ubierzcie wygodne buty i wybierzcie najlepszy dla siebie szlak na niezapomnianą wędrówkę. Niesamowite formacje skalne, potoki, strumyki, wodospady i cudowne widoki czekają na was w głębi tego tajemniczego parku! W tym miejscu na pewno poznacie siłę swojego charakteru..:)

Dzień 14 - San Francisco


Mówi się, że jest to ulubione miasto większości amerykanów. Nadzwyczajny charakter tego miasta spowodowany jest przede wszystkim jego położeniem na ponad 40 wzgórzach. Unikalna lokalizacja, a do tego niezliczona liczba parków oraz skwerów, powoduje, że każdy spacer po mieście jest wyjątkowy. To tutaj znajduje się dawne więzienie o zaostrzonym rygorze - słynne Alcatraz. Przetrzymywani w nim byli najgroźniejsi kryminaliści z całej Ameryki, a w tym najbardziej znany Al. Capone.

Dzień 15 - San Francisco


Drugi cały dzień w tym fantastycznym mieście. Stwórzcie swój idealny plan i odkryjcie wszystkie najważniejsze punkty w najlepszy dla siebie sposób. Podziwiajcie widok na wspaniały Golden Gate Bridge, który jest symbolem miasta, a być może nawet całej Kalifornii. Co więcej spotkacie lwy morskie na legendarnym Pier 39, główną siedzibę Tweetera na Market Street czy zrobicie zakupy we flagowym sklepie Levi's. Oczywiście nie można zapomnieć o takich perełkach jak: Painted Ladies, Coit Tower, Twin Peaks, Union Square, Chinatown, City Hall czy Lombard Street. To będzie dzień pełen pozytywnych wrażeń!

Dzień 16 - Big Sur, Santa Barbara


Big Sur - dwa słowa, a znaczą tak wiele. To przejazd słynną autostradą słońca, pozwala spełnić prawdziwy kalifornijski sen. Tutaj wszyscy malarze, poeci, artyści, ale również harleyowcy, muzycy czy hipisi uciekający przed światem znajdowali swoje miejsce na ziemi z dala od zgiełku wielkich miast i zaczynali żyć własnym rytmem. Spienione fale rozbijające się o skaliste wybrzeża to widok, który powoduje poczucie szczęścia każdego, kto ma okazję pokonać słynną autostradę słońca.

Dzień 17 - Powrót do Polski


Mamy to :D Zakończyliście właśnie legendarny roadtrip po najlepszych miejscówkach Zachodniego Wybrzeża w Stanach Zjednoczonych. Należy teraz oddać samochód w "całości" do wypożyczalni, a następnie, nie spóźnić się na samolot do Polski :) Ekipa Odkryj Amerykę pozostaje z Wami w kontakcie i czeka na relacje z fantastycznej wyprawy!

Wariant SAMOCHODOWY bez biletu lotniczego
(samodzielny zakup biletu lotniczego)


1227 USD lub 4897 zł od osoby
4 osoby w pokoju

1527 USD lub 6097 zł od osoby
3 osoby w pokoju

1727 USD lub 6897 zł od osoby
2 osoby w pokoju

1597 USD lub 6387 zł
Podróż w 4 osoby jednym samochodem,
a noclegi w 2 osobnych pokojach

* Pomagamy w zakupie indywidualnych biletów lotniczych w cenie ok. 2500 - 3000 zł bez bagażu rejestrowanego 23 kg.

Wariant SAMOCHODOWY z biletem lotniczym
(lot grupowy z Warszawy)


1997 USD lub 7897 zł od osoby
4 osoby w pokoju

2277 USD lub 9097 zł od osoby
3 osoby w pokoju

1477 USD lub 9897 zł od osoby
2 osoby w pokoju

2347 USD lub 9387 zł
Podróż w 4 osoby jednym samochodem,
a noclegi w 2 osobnych pokojach

* Pomagamy w zakupie indywidualnych biletów lotniczych w cenie ok. 2500 - 3000 zł bez bagażu rejestrowanego 23 kg.

Wariant AUTOKAROWY bez biletu lotniczego
(samodzielny zakup biletu lotniczego)


1387 USD lub 5567 zł od osoby
4 osoby w pokoju

1597 USD lub 6397 zł od osoby
3 osoby w pokoju

1757 USD lub 6997 zł od osoby
2 osoby w pokoju

* Pomagamy w zakupie indywidualnych biletów lotniczych w cenie ok. 2500 - 3000 zł bez bagażu rejestrowanego 23 kg.

Wariant AUTOKAROWY z biletem lotniczym
(lot grupowy z Warszawy)


2137 USD lub 8567 zł od osoby
4 osoby w pokoju

2347 USD lub 9397 zł od osoby
3 osoby w pokoju

2507 USD lub 9997 zł od osoby
2 osoby w pokoju

* Pomagamy w zakupie indywidualnych biletów lotniczych w cenie ok. 2500 - 3000 zł bez bagażu rejestrowanego 23 kg.

Cena zawiera:


• przy wyborze wariantu z biletem lotniczym przelot na trasie Warszawa - Los Angeles - Warszawa
• opiekę przewodników z Polski
• Przejazd autokarem na trasie programu lub wypożyczenie samochodu wraz z ubezpieczeniem.
• Dla podróży w 2 osoby jest to samochód klasy Mid-size SUV, a dla podróży w 3/4 osoby klasy standard SUV
• amerykańska karta SIM z internetem w limicie 6 GB (1 sztuka na rezerwację)
• 16 noclegów w hotelach i motelach na trasie programu
• Śniadania w niektórych hotelach i motelach
• Wstęp do wszystkich parków narodowych na trasie programu(autokar)
• Bilet wstępu do Kanionu Antylopy
• Wstęp do Monument Valley(autokar)
• Harmonogram wyjazdu wraz z opisem trasy
• Przygotowanie do wyjazdu
• Przejazd Party Busem w Las Vegas
• Pamiątkową koszulkę wyjazdową
• Ubezpieczenie turystyczne TU Europa - wariant VIP (KL 100 tys. EUR)
• Obowiązkowy fundusz gwarancyjny

Cena nie zawiera


• W przypadku podróży samochodem - koszt paliwa ok. 600 USD, karty annual pass (wstęp do parków narodowych) - 80 USD od samochodu, wstęp do Monument Valley 20 USD od samochodu
• W przypadku podróży autokarem - napiwku dla kierowcy 2 USD /dzień
• Wyżywienia w obydwu wariantach - 20-30 USD / dzień

Zobacz jakie to łatwe!


Jesteś 5 kroków od swojej wymarzonej podróży:
1. Złożenie rezerwacji
2. Zapłata zaliczki w kwocie 2000 zł od osoby
3. Zakup biletów lotniczych
4. Przedwyjazdowe spotkanie online
5. Widzimy się na LAX lub na Okęciu w Warszawie

Do wyboru są dwa rodzaje transportu na miejscu: autokar lub wypożyczony samochód. Na każdym etapie podróży możesz liczyć na naszą pomoc. Zaczynając od przygotowania się do podróży, lotu samolotem, rozmowy z urzędnikiem na lotnisku w USA, odbioru samochodu w wypożyczalni czy w czasie jazdy autokarem. Wszystko na miejscu będzie nadzorowała nasza ekipa doświadczonych podróżników po Stanach.

Osoby, które na wyjazd zgłoszą się samodzielnie, zostaną zakwaterowane według zasady kobiety z kobietami, a mężczyźni z mężczyznami.

W miarę możliwości postaramy się zorganizować przelot jednym samolotem. Oczywiście, kto chce przylecieć do USA szybciej lub później wylecieć, to jak najbardziej istnieje taka możliwość. Wystarczy nas o tym poinformować w czasie dokonywania rezerwacji.

Przyjacielskie Porady


Program wyjazdu został stworzony w taki sposób, aby jej uczestnikom zapewnić maksymalną ilość wrażeń w Parkach Narodowych oraz miastach. Oznacza to, że podczas podróży w niektóre dni trzeba podróżować na dalekich dystansach, czasami przejechać koło 600 km jednego dnia. Oczywiście w czasie jazdy możecie dowoli się zatrzymywać w wybranych miejscach i podziwiać piękne krajobrazy. Pozwala to zwiedzać Amerykę w ciekawy sposób oraz poczuć klimat prawdziwego amerykańskiego roadtripa.

Podczas podróży znaczącym ułatwieniem będzie znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Pamiętajcie, że podróżujecie samodzielnie wypożyczonym samochodem, ale w każdej chwili możecie się z nami kontaktować i liczyć na każdą pomoc.

Śniadania w amerykańskiej kulturze w znaczny sposób różnią się od standardu porannych posiłków w Polsce. Zazwyczaj składają się z kawy/herbaty, soków, tostów z masłem lub dżemem oraz płatków. W związku z tym staramy się szukać lokalizacji noclegów w sąsiedztwie dużych sklepów takich jak Walmart czy Target. Dzięki temu łatwo zaopatrzycie się w wybrane produkty, a w tym warzywa oraz owoce.

Z wyjątkiem Las Vegas hotele położone są na obrzeżach największych miast na trasie programu jak: Los Angeles czy San Francisco. Zwracamy uwagę na to, żeby lokalizacja hotelu nie znajdowała się dalej niż 45 minut jazdy do centrum wybranego miasta.

Część naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak połączenie i jego jakoś mogą być niestabilne. Siła sygnału w głównej mierze zależy od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi. Czasem lepiej jest korzystać z usługi w ogólnodostępnych przestrzeniach, w których jest silniejszy sygnał. W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z Internetu. Zazwyczaj w takim wypadku jakość usługi jest wyższa.

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.


Social media:

Facebok Instagram