Letni Nowy Jork 2024

cena od
4 797 PLN + bilet lotniczy

REZERWACJA

Opis wyjazdu


Na początek naszej wyprawy odwiedzimy Stolicę Świata - Nowy Jork. Poczujemy klimat największego miasta USA, zobaczymy miejsca znane z filmów i zdjęć, odwiedzimy zatłoczone Times Square, zwiedzimy Dzielnicę Finansową, przepłyniemy obok Statuy Wolności, przejdziemy się mostem Brooklyn Bridge, a na koniec odpoczniemy w słynnym Central Parku. Będzie też okazja, na podziwianie panoramy metropolii z 70-tego piętra budynku Top of The Rock!

Następnie autokarem pojedziemy do Filadelfii, miejsca w którym narodziła się niepodległość Stanów Zjednoczonych. To miasto z niezwykle bogatą historią, a Liberty Bell i Independence Hall przypominają o duchu rewolucji. Na lunch skosztujemy słynnego philly cheesesteak, a na zakończenie wspólnie wbiegniemy po schodach Rocky'ego, by uwiecznić ten moment na pamiątkowym filmie!

Czas na chwilę relaksu! Dzień przeznaczony na Atlantic City, które często określane jest jako Las Vegas wschodu. Chętni z pewnością spróbują swojego szczęścia w słynnych kasynach. Przejdziemy się legendarną promenadą i odpoczniemy na szerokich plażach, żeby zregenerować siły przed kolejnym ekscytującym dniem. Atlantic City to również znakomita okazja na zakupy w Tanger Outlets, gdzie znajdziemy niemal wszystkie znane i lubiane marki.

Na zakończenie naszej wyprawy udamy się do stolicy Stanów Zjednoczonych - Waszyngtonu. Zwiedzimy Biały Dom, Kapitol, Pomnik Waszyngtona i odwiedzimy wybrane muzea. Zobaczymy przepiękny widok z Memorialu Lincolna na Reflecting Pool - miejsce znane z filmu Forrest Gump. Na wieczór udamy się na promenadę w dzielnicy The Wharf

Cztery niezapomniane przystanki oferują różnorodność wrażeń, od intensywnej atmosfery Nowego Jorku, przez historyczny urok Filadelfii, po błyskawiczną rozrywkę w Atlantic City, aż po majestatyczny Waszyngton. Wybierz się razem z nami na tę podróż i zanurz się w niepowtarzalnym klimacie wschodniego wybrzeża USA!

Dwie daty do wyboru:


21 sierpnia 2024 - 29 sierpnia 2024 - początek w Nowym Jorku
22 sierpnia 2024 - 30 sierpnia 2024 - początek w Waszyngtonie

Tylko 48 miejsc. O rezerwacji miejsca na wyjazd decyduje kolejność zgłoszeń.
W celu dokonania rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy lub napisać wiadomość na adres rezerwacje@odkryj-ameryke.pl.


Zobacz co Cię czeka w czasie tej wyprawy, czyli gdzie będziemy dzień po dniu. Pamiętaj, że jest to wyłącznie propozycja, bo sam/a decydujesz o tym jak Twoja podróż wygląda.

Dzień 1 - Przylot do Nowego Jorku


Spotykamy się na lotnisku w Warszawie i wspólnie lecimy do Nowego Jorku. Na miejscu po przylocie będzie czekał autokar, który zawiezie nas do hotelu na Manhattanie. W tym dniu przewidziany jest czas na odpoczynek po podróży, zapoznanie się z okolicą hotelu oraz dla tych co będą mieli resztki siły, wieczorne wyjście na Times Square.

Dzień 2 - Nowy Jork - środkowy Manhattan


Tego dnia zwiedzimy środkowy Manhattan. Na początek zobaczymy największy dworzec kolejowy na świecie - Grand Central Terminal, następnie odwiedzimy słynną Nowojorską Bibliotekę Publiczną. Odpoczniemy chwilę w Bryant Parku, przejdziemy przez Times Sqare i legendarną ulicą Broadway udamy się pod sam Empire State Building. Na koniec przemieścimy się do nowoczesnej dzielnicy Hudson Yards, tam zobaczymy niesamowitą architekturę i ikoniczną budowlę jaką jest The Vessel.

Dzień 3 - Dolny Manhattan + Brooklyn - Dumbo


Dzień rozpoczniemy od przejażdżki słynnym Nowojorskim metrem na dolny Manhattan. Tam przesiądziemy się na prom, którym przepłyniemy na wyspę Statuy Wolności - największego symbolu Nowego Jorku, a może i całych Stanów Zjednoczonych. A to dopiero początek wrażeń! Przejdziemy przez dzielnicę finansową, słynne Wall Street, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Szarżującym Bykiem! Kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie strefa zero, czyli miejsce ataku terrorystycznego z 11 września 2001 roku. W tym punkcie ujrzymy nową wieżę - Freedom Tower (najwyższy budynek na zachodniej półkuli). Oprócz tego znajduje się tutaj Memorial 9/11 z dwiema płaczącymi fontannami, ku pamięci ofiar tego tragicznego dnia. Od niedawna w bliskim sąsiedztwie tego obszaru można podziwiać też nowy budynek, a właściwie centrum handlowe i dworzec w jednym, o nazwie Oculus. Na koniec wyruszymy w kierunku jednego z najstarszych mostów wiszących na świecie - legendarnego Brooklyn Bridge. Oczywiście nie może zabraknąć wizyty w Dumbo, skąd zrobimy pamiątkowe zdjęcie na tle innego mostu - Manhattan Bridge.

Dzień 4 - Wyspa Roosevelta + Central Park


Nadszedł czas na relaks! Ten dzień zaczniemy od przejażdżki koleją linową z Wyspy Roosevelta, gdzie będzie okazja zobaczyć Manhattan z nieco innej perspektywy. Następnie przespacerujemy się do Central Parku, na lunch możemy urządzić piknik jak prawdziwi Nowojorczycy! Przy wyjściu z parku, zobaczymy hotel Plaza, znany z filmu Kevin sam w Nowym Joru. Dalszą część dnia każdy może spędzić według własnego uznania, robiąc zakupy na słynnej Piątek Alei lub próbując Amerykańskiej kuchni w pobliskich restauracjach. Wieczorem, razem będziemy mieli okazję wjechać na taras widokowy budynku Top of The Rock, podziwiać piękne widoki, zachód słońca nad Nowym Jorkiem i pożegnać się z tym niezwykłym miastem.

Dzień 5 - Filadelfia


Po wrażeniach jakie zaserwował nam Nowy Jork, czas na miasto słynące przede wszystkim z historii - Filadelfii. Mało kto wie, że była to pierwsza stolica Stanów Zjednoczonych, związana z rewolucja oraz niepodległością tego kraju. To w Filadelfii zaczęło bić serce USA, podpisano tu Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych oraz spisano pierwszą na świecie Konstytucję. Zwiedzimy historyczną część miasta, następnie udamy się na lunch, gdzie spróbujemy słynnych Philly Cheesesteak. Na koniec wbiegniemy razem po schodach Rockiego i na szczycie zrobimy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie!

Dzień 6 - Atlantic City


Cały dzień spędzimy w Atlantic City. Po krótkim przejeździe dotrzemy na plażę, gdzie będzie można cieszyć się słońcem, piękną plażą i kojącym szumem fal Atlantyku. Następnie udamy się na relaksujący spacer słynnym deptakiem Boardwalk. Ci z nas, którzy mają ochotę, będą mieli okazję zrobić zakupy w centrum handlowym Tanger Outlets. Pod wieczór wrócimy do hotelu. Dzień pełen przyjemności i odpoczynku w Atlantic City pozwoli nam na naładowanie baterii i przygotowanie się do kolejnych przygód.

Dzień 7 - Waszyngton


Wcześnie rano zaczniemy zwiedzanie Waszyngtonu. Autokar wysadzi nas w centrum National Mall, skąd rozpoczniemy spacer. Przygotujcie się na bardzo dużo chodzenia, miasto najlepiej jest zwiedzać pieszo, jednak odległości między budynkami są bardzo duże. W tym dniu zobaczymy siedzibę rządu - Capitol, Biały Dom - miejsce, w którym mieszka najważniejsza osoba w Państwie, także Pomnik Waszyngtona, Mauzoleum Abrahama Lincolna, czy pilnie strzeżony Pentagon. Będzie okazja zwiedzić Narodowe Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Lotnictwa i Kosmosu lub inne przez Was wybrane. Wieczór spędzimy w swoim gronie podsumowując naszą wyprawę.

Dzień 8 - Waszyngton + Powrót do Polski


Jest to ostatni dzień naszej wyprawy, wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak zanim udamy się na lotnisko będziemy mieli czas, żeby odwiedzić dzielnicę Georgetown i spróbować słynne waszyngtońskie babeczki :) Popołudniu przejedziemy autokarem na lotnisko w Waszyngtonie, skąd czeka nasz lot powrotny do Polski.

Dzień 9 - Lądowanie w Polsce


Tego dnia wrócimy do Polski. Pełni pozytywnych wrażeń i zebranych doświadczeń podziękujemy sobie za wspólną podróż. Po odbiorze bagaży przybijemy piątki, a następnie każdy wyruszy w drogę do domu. Ekipa Odkryj Amerykę zawsze pozostaje z Wami w kontakcie. I będziemy czekać na relacje z podróży:)

Zobacz co Cię czeka w czasie tej wyprawy, czyli gdzie będziemy dzień po dniu. Pamiętaj, że jest to wyłącznie propozycja, bo sam/a decydujesz o tym jak Twoja podróż wygląda.

Dzień 1 - Przylot do Waszyngtonu


Spotykamy się na lotnisku w Warszawie i razem lecimy do Waszyngtonu. Na miejscu po przylocie będzie czekał autokar, który zawiezie nas do hotelu w centrum Waszyngtonu. Zamieszkamy 8 minut pieszo od Kapitolu:) W tym dniu przewidziany jest czas na odpoczynek po podróży, zapoznanie się z okolicą hotelu oraz dla tych co będą mieli jeszcze siły, wieczorny spacer po mieście.

Dzień 2 - Waszyngton


Wcześnie rano zaczniemy zwiedzanie Waszyngtonu. Przygotujcie się na przejście dużego dystansu, miasto najlepiej jest zwiedzać pieszo. Atrakcje oddalone są od siebie w znacznej odległości. W tym dniu zobaczymy siedzibę rządu - Kapitol, Biały Dom, a także Pomnik Waszyngtona czy Mauzoleum Abrahama Lincolna. Zwiedzimy Narodowe Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej lub inne w zależności od indywidualnych potrzeb. Wieczór spędzimy w dzielnicy The Wharf, gdzie zjemy kolacje.

Dzień 3 - Filadelfia


Po wrażeniach jakie zaserwował nam Waszyngton, czas na miasto słynące przede wszystkim z historii - Filadelfii. Mało kto wie, że była to pierwsza stolica Stanów Zjednoczonych, związana z rewolucją oraz niepodległością tego kraju. To w Filadelfii zaczęło bić serce USA, podpisano tu Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych oraz spisano pierwszą na świecie Konstytucję. Zwiedzimy historyczną część miasta, następnie udamy się na lunch, gdzie spróbujemy słynnych Philly Cheesesteak. Na koniec wbiegniemy razem po schodach Rockiego i na szczycie zrobimy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie!

Dzień 4 - Atlantic City


Ten dzień spędzimy w Atlantic City. Po krótkim przejeździe dotrzemy na plażę, gdzie będzie można cieszyć się słońcem, piękną plażą i oceanem. Będzie można pójść na spacer po słynnym deptaku Boardwalk, gdzie znajdziemy sklepy z pamiątkami i restauracje. Chętni z pewnością wybiorą się na zakupy w centrum handlowym Tanger Outlets. Pod wieczór dojedziemy do hotelu, a więc przed nami pierwsza noc na Manhattanie w Nowym Jorku!

Dzień 5 - Nowy Jork - środkowy Manhattan


Tego dnia zwiedzimy środkowy Manhattan. Na początek zobaczymy największy dworzec kolejowy na świecie - Grand Central Terminal, następnie odwiedzimy słynną Nowojorską Bibliotekę Publiczną. Odpoczniemy chwilę w Bryant Parku, przejdziemy przez Times Sqare i legendarną ulicą Broadway udamy się pod sam Empire State Building. Na koniec przemieścimy się do nowoczesnej dzielnicy Hudson Yards, tam zobaczymy niesamowitą architekturę i ikoniczną budowlę jaką jest The Vessel. Przejdziemy się High Line, aż do fantastycznego punktu widokowego na Little Island. Z tego miejsca oprócz stanu New Jersey, zobaczymy również małą, ale jednak...Statuę Wolności:) Wieczorem zaprosimy wszystkich na wspólną kolację w legendarnym Hard Rock na Times Square

Dzień 6 - Nowy Jork - dolny Manhattan + Dumbo


Dzień rozpoczniemy od przejażdżki słynnym Nowojorskim metrem na dolny Manhattan. Tam przesiądziemy się na prom, którym przepłyniemy na wyspę Statuy Wolności - największego symbolu Nowego Jorku, a może i całych Stanów Zjednoczonych. A to dopiero początek wrażeń! Przejdziemy przez dzielnicę finansową, słynne Wall Street, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z szarżującym Bykiem! Kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie strefa zero, czyli miejsce ataku terrorystycznego z 11 września 2001 roku. Zobaczymy nową wieżę - Freedom Tower (najwyższy budynek na zachodniej półkuli). Oprócz tego znajduje się tutaj Memorial 9/11 z dwiema płaczącymi fontannami, ku pamięci ofiar tego tragicznego dnia. Od niedawna w bliskim sąsiedztwie tego obszaru można podziwiać też nowy budynek, a właściwie centrum handlowe i dworzec w jednym, o nazwie Oculus. Następnie wyruszymy w kierunku jednego z najstarszych mostów wiszących na świecie - legendarnego Brooklyn Bridge. Wieczorem zabierzemy chętnych w wyjątkowe miejsce z pięknym widokiem na Empire State Building.

Dzień 7 - Nowy Jork - Wyspa Roosvelta i Central Park


Nadszedł czas na relaks! Ten dzień zaczniemy od przejażdżki kolejką linową z Wyspy Roosevelta, gdzie będzie okazja zobaczyć Manhattan z nieco innej perspektywy. Następnie zjemy słynne nowojorskie bajgle. Po naładowaniu baterii wyruszymy na spacer po Central Parku. Z pewnością nie zabraknie miejscówek z filmu Kevin Sam w Nowym Jorku. Dalej przejdziemy się Piątą Aleją i zwiedzimy Katedrę Świętego Patryka. Na wieczór mamy zaplanowany wjazd na taras widokowy Top of the Rock. Uwierz, że nie ma lepszego pomysłu na pożegnanie się z tym miastem:)

Dzień 8 - Nowy Jork+ powrót do Polski


Jest to ostatni dzień naszej wyprawy, wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak zanim udamy się na lotnisko będziemy mieli czas na ostatnie zakupy lub spacer po Manhattanie. Na lotnisku musimy się zameldować o godzinie 15:00, więc każdy będzie mógł wykorzystać ostatnie godziny w Nowym Jorku według własnego uznania. Na lotnisko JFK dojedziemy autokarem, skąd mamy zaplanowany lot powrotny do Polski.

Dzień 9 - Lądowanie w Polsce


Tego dnia wrócimy do Polski. Pełni pozytywnych wrażeń i zebranych doświadczeń podziękujemy sobie za wspólną podróż. Po odbiorze bagaży przybijemy piątki, a następnie każdy wyruszy w drogę do domu. Ekipa Odkryj Amerykę zawsze pozostaje z Wami w kontakcie. I będziemy czekać na relacje z podróży:)

4 osoby w pokoju (cena od osoby)


4 797 zł + bilet lotniczy

3 osoby w pokoju (cena od osoby)


5 397 zł + bilet lotniczy

2 osoby w pokoju (cena od osoby)


5 997 zł + bilet lotniczy

Do wyboru dwie opcje zakupu biletów lotniczych:


1. Bilet lotniczy na lot grupowy w asyście opiekuna grupy - 3 900 PLN*

2. Bilet lotniczy na lot samodzielny (pomagamy w zakupie) dostępny w cenach 3 500 - 4 500 PLN

*W cenie biletu lotniczego wliczony jest bagaż rejestrowany 23kg.

Szczegóły połączenia lotu grupowego - początek podróży w Nowym Jorku:Linie lotnicze KLM / Delta

KL1310 - 21 Sierpnia 2024 - Warszawa (WAW) 06:00 - Amsterdam (AMS) 08:00
DL 049 - 21 Sierpnia 2024 - Amsterdam (AMS) 12:00 - Nowy Jork (JFK) 14:25

KL 652 - 28 Sierpnia 2024 - Waszyngton (IAD) 17:25 - Amsterdam (AMS) 07:10
KL1313 - 29 Sierpnia 2024 - Amsterdam (AMS) 09:45 - Warszawa (WAW) 11:40

Szczegóły połączenia lotu grupowego - początek podróży w Waszyngtonie:Linie lotnicze KLM

KL1310 - 22 sierpnia 2024 - Warszawa (WAW) 6:00 - Amsterdam (AMS) 08:00
KL646 - 22 sierpnia 2024 - Amsterdam (AMS) 13:05 - Waszyngton (IAD) 15:35

KL646 - 29 sierpnia 2024 - Nowy Jork (JFK) 18:30 - Amsterdam (AMS) 08:05
KL1313 - 30 sierpnia 2024 - Amsterdam (AMS) 09:50 - Warszawa (WAW) 11:40Świadczenia zawarte w cenie


• 4 noclegi w Nowym Jorku
• 2 noclegi w okolicach Filadelfii
• 1 nocleg w Waszyngtonie
• Śniadania w hotelach
• Transfer z lotniska do hotelu w Nowym Jorku
• Przejazd autokarem na trasie wyjazdu
• Asystę opiekuna grupy na miejscu
• Harmonogram wyjazdu wraz z opisem trasy zwiedzania
• Przedwyjazdowe spotkanie online
• Ubezpieczenie TU Europa - Travel World - wariant VIP
• Turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy

Świadczenia niezawarte w cenie


• Wyżywienia poza śniadaniami
• Przejazdów w Nowym Jorku (metro) = 35 USD
• Dodatkowych atrakcji na miejscu (np. wejście na Top of the Rock - 60 USD, rejs na wyspę Liberty Island - 30 USD)
• Możliwość zakupu karty SIM T-Mobile z pakietem internetu w cenie 160 PLN

Wydłużenie podróży o tenisowy turniej wielkoszlemowy US Open


Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o dwie dodatkowe noce w Nowym Jorku, czyli wybór powrotu dnia 31 sierpnia 2024 roku. Taki wariant wiąże się z dodatkowym kosztem:

1 600 zł od osoby - wariant 2-osobowy
1 400 zł od osoby - wariant 3-osobowy
1 200 zł od osoby - wariant 4-osobowy

Na dodatkowy koszt składają się: 2 noclegi w hotelu Westgate New York Grand Central, opieka pilota wyjazdu i transfer na lotnisko w dniu wylotu. Dodatkowo oferujemy pomoc przy zakupie biletów na US Open (sprzedaż startuje późną wiosną).

Opcja dostępna tylko dla podróży rozpoczynającej się w Waszyngtonie.

Szczegóły lotu powrotnego:

Linie lotnicze Air France

AF 007 - 31 Sierpnia 2024 - Nowy Jork (JFK) 21:30 - Paryż (CDG) 11:05
AF 1346 - 01 Września 2024 - Paryż(CDG) 13:05 - Warszawa (WAW) 15:25

Zobacz jakie to łatwe!


Jesteś 5 kroków od swojej wymarzonej podróży:

1. Złożenie rezerwacji
2. Zapłata zaliczki
3. Spotkanie przedwyjazdowe online
4. Finalna płatność
5. Widzimy się na lotnisku Chopina w Warszawie lub hotelu Westgate w Nowym Jorku

Na czym to polega?


Organizujemy Waszą podróż od A do Z: transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie. Podróż realizowana jest w asyście opiekunów grupy. Ruszamy w sprawdzoną przez nas trasę. Wszystkie świadczenia są zarezerwowane i opłacone. Każdy może realizować program wyjazdu według własnego uznania czy korzystać z atrakcji dodatkowych. My przedstawiamy możliwości, a Wy wybieracie z czego chcecie skorzystać :)

Jak się przygotować?


Przed wyjazdem otrzymacie harmonogram swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia. Na około 14 dni przed rozpoczęciem wyprawy przeprowadzimy przedwyjazdowe spotkanie online. W czasie spotkania podzielimy się wskazówkami odnośnie przygotowania do wyjazdu: płatności, wyżywienie, atrakcje, czas, dodatkowe atrakcje. Dzięki temu każdy będzie świetnie przygotowany do wyprawy i będzie wiedział czego się spodziewać za oceanem :)

Przyjacielskie Porady


Program wyjazdu został stworzony w taki sposób, aby jego uczestnikom zapewnić maksymalną ilość wrażeń w najważniejszych punktach wyjazdu: Nowy Jork, Filadelfia, Atlantic City i Waszyngton. Dlatego w czasie pobytu w Nowym Jorku nocujemy w samym sercu Manhattanu, aby nie tracić czasu na dojazdy, a podczas objazdówki w sprawdzonych i wygodnych hotelach. W czasie wyjazdu będziemy mieli do dyspozycji autokar klasy LUX wyłącznie dla naszej grupy. Pozwoli nam to zwiedzić Amerykę w ciekawy sposób oraz poczuć klimat prawdziwego amerykańskiego roadtripa.

Śniadania w amerykańskiej kulturze w znaczny sposób różnią się od standardu porannych posiłków w Polsce. Zazwyczaj składają się z kawy/herbaty, soków, tostów z masłem lub dżemem oraz płatków. W związku z tym staramy się szukać lokalizacji noclegów w sąsiedztwie dużych sklepów takich jak Walmart czy Target. Dzięki temu łatwo zaopatrzycie się w wybrane produkty, a w tym warzywa oraz owoce.

Cześć naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak połączenie i jego jakość mogą być niestabilne. Siła sygnału w głównej mierze zależy od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi. Czasem lepiej jest korzystać z usługi w ogólnodostępnych przestrzeniach, w których jest silniejszy sygnał. W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z Internetu. Zazwyczaj w takim wypadku jakość usługi jest wyższa.

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.


Social media:

Facebok Instagram