Wild West

cena od
od 5157 PLN

REZERWACJA

Opis wyjazdu


Naszą wyprawę Wild West przygotowaliśmy specjalnie dla miłośników Dzikiego Zachodu. W naszym programie znajdziecie najwspanialsze miejsca z westernowych scenerii. Odkryjecie pustynne parki takie jak Joshua Tree, przejedziecie najciekawszym odcinkiem Route 66, zobaczycie najlepiej zachowany na świecie krater po uderzeniu meteorytu. Czeka Was spacer wśród skamieniałych drzew w parku Petrified Forest i wizyta w rezerwacie indiańskim w kanionie De Chelly. Potem Monument Valley - ikona Dzikiego Zachodu lub Valley of Gods, dla tych, którzy Dolinę Monumentów już widzieli na naszym wyjeździe California Adventure. W Mesa Verde zwiedzicie niesamowite indiańskie budowle pod klifami, unikalny na skale światową kompleks osad Indian Anasazi. Parki Canyonlands, Arches, Dead Horse Point to punkt obowiązkowy zwiedzania Dzikiego Zachodu, nie może ich zabraknąć w naszym planie Wild West. Gejzery, gorące źródła, jeziora, rwące rzeki to już park Yellowstone, spędzicie tu aż dwa dni, by zobaczyć jak najwięcej tych cudowności. Na koniec dwa legendarne miasta - Las Vegas i Los Angeles, by poczuć też trochę miejskich wibracji. Zatem w drogę, czeka na Was Wild, Wild West!

Sam decydujesz jakie są daty Twojej podróży


Daty wyjazdów są elastyczne. Przy rezerwacji należy określić miesiąc wyjazdu. Kto zna dokładne daty swojej podróży prosimy dodać tę informację w "UWAGACH" w formularzu rezerwacji. Dzięki takiemu podejściu możemy kupić dla każdego uczestnika najlepsze połączenie lotnicze dla jego wyprawy.

Dzień 1 - Przylot do Los Angeles


Witajcie w Mieście Aniołów! Po przylocie musicie odebrać z wypożyczalni Wasz samochód, którym będziecie eksplorować Dziki Zachód. Na koniec dnia odpoczynek po długiej podróży.

Dzień 2 - Park Narodowy Drzew Jozuego


Ruszamy na podbój Kalifornii. Waszą pierwszą atrakcją będzie park Joshua Tree. Drzewa Jozuego to roślina endemiczna występująca naturalnie tylko i wyłącznie na pustyni Mojave. Oprócz drzew Jozuego w parku zobaczycie wielu gatunków kaktusów, a po trudach zwiedzania możecie odpocząć w oazie pod palmami.

Dzień 3 - Route 66


Dzisiejsze atrakcje to przejazd legendarną Drogą 66. Tego dnia zobaczycie kultowe miasteczka przy Route 66, będziecie mogli chłonąć ich magię i zrobić sobie zdjęcie z najsłynniejszym znakiem świata. Po drodze obowiązkowo lunch w jakiejś klimatycznej knajpce.

Dzień 4 - Meteor Crater i Park Narodowy Skamieniałego Lasu


Pierwszym punktem będzie dzisiaj Meteor Crater. Jest to najlepiej zachowany na świecie krater uderzeniowy, powstał około 50 tysięcy lat temu na skutek uderzenia meteorytu o średnicy około 50 metrów. Drugi Wasz punkt zwiedzania to jeden z najniezwyklejszych parków USA - Park Narodowy Skamieniałego Lasu. Znajdziecie tu największe na świecie skupisko skamieniałego drewna, czyli drzew, które pod wpływem procesów chemicznych zmieniły się w drewno wiele milionów lat temu. Jeśli podróżujecie z dziećmi, park na pewno będzie dla nich hitem.

Dzień 5 - Canyon de Chelly, Monument Valley lub Valley of Gods


Dzień zaczniecie wycieczką do niezwykle malowniczego kanionu De Chelly. Kanion położony jest na terenie Rezerwatu Indian Navajo, będzie to spotkanie z kulturą i historią rdzennych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W drugiej części dnia pozostaniecie w indiańskim klimacie, czeka Was wyprawa do Monument Valley, jednego z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie. Jeśli widzieliście Monument Valley już wcześniej, to polecamy Wam po sąsiedzku prawdziwą perełkę - Valley of Gods, w podobnej scenerii, ale zupełnie bez turystów.

Dzień 6 - Park Narodowy Mesa Verde


Dzisiaj czeka Was zwiedzanie parku Mesa Verde. Park jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i obejmuje swą ochroną historyczne budowle klifowe Indian Anasazi. Mesa Verde kryje wciąż wiele tajemnic wraz z tą podstawową, gdzie zniknęli mieszkańcy osad na klifie. W parku można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem do wybranej osady, najbardziej okazałą i największą jest Cliff Palace. Warto go odwiedzić, będzie to wspaniała podróż w czasie.

Dzień 7 - Park Narodowy Canyonlands i Park Stanowy Dead Horse Point


Dzisiaj przeniesiecie się w westernowe klimaty parku Canyonlands. To Dziki Zachód w czystej postaci, skalne ostańce, głębokie kaniony, bezkresne prerie, szum fal rzek Kolorado i Green River. Na koniec dnia czeka Was wizyta w parku Dead Horse Point, gdzie rzeka Kolorado tworzy wśród skał niesamowity meander. To tutaj w filmie Telma i Luiza bohaterki postanowiły wykonać samochodem skok ku wolności.

Dzień 8 - Park Narodowy Łuków Skalnych (Arches NP)


Park Arches to prawdziwa perła Utah, znajduje się tu największe skupisko łuków skalnych na świecie, jest ich tu ponad 2 tysiące. To w tym parku stoi właśnie łuk Delicate Arch, który jest symbolem tego stanu. W Arches zobaczycie też najdłuższy łuk skalny na świecie, trzeba się pospieszyć, bo jest on niezwykle cienki i widmo zawalenia się krąży nad nim od jakiegoś czasu.

Dzień 9 - Salt Lake City i Antelope Island


Ten dzień poświęcony będzie w dużej mierze na drogę do Yellowstone. Park ten niestety leży daleko, ale to nie zmienia faktu, że ciągną tu turyści z całego świata. Nie może więc zabraknąć tego parku w czasie eksploracji Dzikiego Zachodu. Po drodze do Yellowstone nie będziecie jednak się nudzić, odwiedzicie Salt Lake City - stolicę stanu Utah i Antelope Island - rezerwat przyrody nad Wielkim Słonym Jeziorem. W Salt Lake City zobaczycie m.in. słynną, strzelistą mormońską katedrę wraz z główną siedzibą wspólnoty Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Antelope Island położona jest na Wielkim Słonym Jeziorze. Na wyspę wjedziecie groblą przecinającą to jezioro, warto się tu wybrać dla samych tych widoków po obu stronach drogi. Na Antelope Island czeka na was niezwykły i unikatowy azyl dzikiej zwierzyny. Można tu zobaczyć w ich naturalnym środowisku bizony, kojoty, antylopy, rysie i mnóstwo dzikiego ptactwa.

Dzień 10 - Park Narodowy Yellowstone


Przed Wami park Yellowstone, jedno z najbardziej niezwykłych miejsc świata. Park położony jest w kalderze gigantycznego wulkanu, stąd też nieprzebrana liczba zjawisk geotermalnych. Znajdziecie tu gejzery, w tym najwyżej wybuchający aktywny gejzer na świecie, gorące źródła, kolorowe jeziorka, majestatyczne wodospady i kolejny Wielki Kanion, tym razem, Rzeki Yellowstone. W parku zamieszkuje wiele rzadkich gatunków zwierząt. W Yellowstone macie gwarancję zobaczenia bizonów, sporą szansę zobaczenia niedźwiedzia, nawet niedźwiedzia grizzly, a może i wilka.

Dzień 11 - Park Narodowy Yellowstone


Park Yellowstone jest ogromny, nie ma szans, by zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w jeden dzień. Dlatego też i ten dzień Waszej wyprawy spędzicie również w tym parku, wśród gejzerów, gorących źródeł i oszałamiającej przyrody.

Dzień 12 - Park Narodowy Grand Teton


Dzisiaj opuszczacie już Yellowstone, zapewne z żalem, ale czeka na Was kolejny niezwykły park, wjeżdżacie do Grand Teton. Grand Teton to królestwo dzikich zwierząt w malowniczej scenerii wysokich gór, lodowców, głębokich polodowcowych jezior i łąk obsypanych latem kwiatami. To znakomite miejsce na relaks i pooddychanie rześkim, górskim powietrzem.

Dzień 13 - Las Vegas


Dzisiaj do przejechania będzie prawie 400 mil, za to popołudnie spędzicie na relaksie w Las Vegas. To dobry czas na poleżenie nad basenem lub na wypad na wyjątkowo korzystne cenowo w tym mieście zakupy. Na wieczór warto wyjść na miasto lub do jednej z wielu znakomitych knajp, jakie oferuje Las Vegas.

Dzień 14 - Los Angeles


Tego dnia czeka Was jazda z Las Vegas i popołudnie w Mieście Aniołów. Możecie zorganizować sobie szybkie zwiedzanie największych atrakcji lub wypad na którąś z tutejszych plaż. Nie zapomnijcie się spakować, jutro pora wracać do domu.

Dzień 15 - Powrót do Polski


Niestety to już koniec Waszej wyprawy po Dzikim Zachodzie. Teraz trzeba oddać samochód i udać się na lotnisko. A w samolocie możecie już się zastanowić, na którą z naszych wypraw pojedziecie następnym razem. Szczęśliwej drogi do domu!

4 osoby w pokoju (cena od osoby)


1197 USD lub 5157 PLN
podana cena obowiązuje przy 4 osobach
zakwaterowanych w 1 pokoju
* w każdym hotelu w pokoju do dyspozycji 2 łóżka typu Double

2 osoby w pokoju (cena od osoby)


1827 USD lub 7857 PLN
podana cena obowiązuje przy 2 osobach
zakwaterowanych w 1 pokoju
* dodatkowa osoba w pokoju płatna 899 USD lub 3867 PLN

Świadczenia zawarte w cenie


• wynajęty samochód bez limitu kilometrów klasy Mid-Size SUV(podróż w 2 osoby) lub Standard SUV (podróż w 3 lub 4 osoby)
• rozszerzone ubezpieczenie wypożyczonego samochodu(zniesienie odpowiedzialności finansowej na wypadek uszkodzenia i utraty samochodu oraz w przypadku wyrządzonej szkody podczas niefortunnego zdarzenia drogowego)
• 14 noclegów w hotelach i motelach
• śniadania w niektórych hotelach
• spotkanie przedwyjazdowe z naszym specjalistą
• harmonogram wyjazdu wraz z opisem trasy
• amerykańska karta SIM z Internetem
• opiekę specjalistów w czasie podróży
• ubezpieczenie TU Europa - wariant standard
• turystyczny fundusz gwarancyjny

Świadczenia nie zawarte w cenie


• bilet lotniczy
• wstęp do wszystkich Parków Narodowych w USA (karta annual pass w cenie 80 USD za samochód)
• dodatkowych kosztów związanych z samochodem: paliwo i parkingi - w czasie podróży potrzebujecie zatankować około 135 galonów. Średnia cena jednego galonu to 5 USD, dlatego kwota za paliwo na całej trasie wynosi 675 USD + 100 USD parkingi
• wyżywienie ok. 20 USD - 30 USD od osoby/dzień
• opłaty klimatyczne w hotelach - ok. 100 USD

Dodatkowo zapewniamy


• pomoc w zakupie biletów lotniczych
• pomoc w zakupie biletów wstępu do dodatkowych atrakcji np. Universal Studio
• doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

Zobacz jakie to łatwe!


Jesteś 5 kroków od swojej wymarzonej podróży:
1. Złożenie rezerwacji.
2. Zakup biletów lotniczych.
3. Akceptacja bazy noclegowej.
4. Spotkanie przedwyjazdowe z naszym specjalistą.
5. Realizacja Imprezy Turystycznej.

Na czym to polega?


Organizujemy Waszą podróż od A do Z: transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie. Podróż realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia są zarezerwowane i opłacone. Przez cały czas monitorujemy przebieg wyprawy.

Jak się przygotować?


Przed wyjazdem otrzymacie harmonogram swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia oraz dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej z mapami, noclegami oraz przydatnymi informacjami.

Przyjacielskie Porady


Program wyjazdu został stworzony w taki sposób, aby jej uczestnikom zapewnić maksymalną ilość wrażeń w Parkach Narodowych oraz miastach. Oznacza to, że podczas podróży w niektóre dni trzeba podróżować na dalekich dystansach, czasami przejechać koło 600 km jednego dnia. Oczywiście w czasie jazdy możecie dowoli się zatrzymywać w wybranych miejscach i podziwiać piękne krajobrazy. Pozwala to zwiedzać Amerykę w ciekawy sposób oraz poczuć klimat prawdziwego amerykańskiego roadtripa.

Podczas podróży znaczącym ułatwieniem będzie znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Pamiętajcie, że podróżujecie samodzielnie wypożyczonym samochodem, ale w każdej chwili możecie się z nami kontaktować i liczyć na każdą pomoc.

Śniadania w amerykańskiej kulturze w znaczny sposób różnią się od standardu porannych posiłków w Polsce. Zazwyczaj składają się z kawy/herbaty, soków, tostów z masłem lub dżemem oraz płatków. W związku z tym staramy się szukać lokalizacji noclegów w sąsiedztwie dużych sklepów takich jak Walmart czy Target. Dzięki temu łatwo zaopatrzycie się w wybrane produkty, a w tym warzywa oraz owoce.

Z wyjątkiem Las Vegas hotele położone są na obrzeżach największych miast na trasie programu jak: Los Angeles. Zwracamy uwagę na to, żeby lokalizacja hotelu nie znajdowała się dalej niż 45 minut jazdy do centrum wybranego miasta.

Cześć naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak połączenie i jego jakoś mogą być niestabilne. Siła sygnału w głównej mierze zależy od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi. Czasem lepiej jest korzystać z usługi w ogólnodostępnych przestrzeniach, w których jest silniejszy sygnał. W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z Internetu. Zazwyczaj w takim wypadku jakość usługi jest wyższa.

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.


Social media:

Facebok Instagram