Yellowstone 2024

cena od
9497 PLN + bilet lotniczy

REZERWACJA

Opis wyjazdu


Zapraszamy Was na niezwykłą wyprawę na północny zachód USA. Z Odkrywcami Ameryki dotrzecie w miejsca, gdzie dzika przyroda przeplata się z historią Stanów Zjednoczonych. W czasie naszej wyprawy zabierzemy Was do Yellowstone - pierwszego parku narodowego na świecie, odwiedzicie też Grand Teton - jedno z najbardziej fotogenicznych pasm górskich w USA i legendarne Góry Skaliste. Na granicy z Kanadą zwiedzicie Park Narodowy Glacier i przejedziecie się słynną drogą Going to the Sun Road. W Górach Czarnych, w starej kopalni złota udacie się na poszukiwanie tego cennego kruszcu. Będzie też sporo indiańskich opowieści, bo właśnie w Górach Czarny Siuksowie toczyli najbardziej zażarte walki z amerykańską armią. Odwiedzicie malownicze plenery "Tańczącego z wilkami" w parku Badlands i tajemniczą Wieżę Diabła w stanie Wyoming. Do tych wszystkich atrakcji dołączymy kompetentnych przewodników - pasjonatów USA, wspaniałą atmosferę i dużo dobrego humoru. Zatem ruszamy - kierunek północny zachód!

Data wyjazdu w roku 2024


9 września 2024 - 24 września 2024
Tylko 48 miejsc. O rezerwacji miejsca na wyjazd decyduje kolejność zgłoszeń.
W celu dokonania rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy lub napisać wiadomość na adres rezerwacje@odkryj-ameryke.pl.


Pobierz folder przedstawiający szczegóły wyprawy

Dzień 1 - Przylot do Denver


Naszą wyprawę rozpoczynamy w Denver. Tu wylądujemy po locie z Polski. Potem wygodny autokar zabierze Was do hotelu. Wieczór to czas na odpoczynek i zebranie sił przed czekającą Was intensywną wyprawą.

Dzień 2 - Park Narodowy Gór Skalistych


Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie parku narodowego Gór Skalistych. Zaczniemy od szlaku do czterech polodowcowych jezior - Bear Lake, Nymph Lake, Dream Lake i Emerald Lake. Wędrówkę rozpoczniemy od Bear Lake, które znajduje się przy samym parkingu. Po niecałym kilometrze docieramy do Nymph Lake. To urokliwy staw porośnięty liliami wodnymi. Dalej szlak robi się nieco bardziej stromy, po kolejnym kilometrze ukarze się Wam Dream Lake, uważane za jedno z najpiękniejszych jezior w parku Rocky Mountain. Na końcu szlaku czeka na Was Emerald Lake - piękne jezioro w skalnej niecce otoczone granitowymi szczytami. Po naszej wędrówce wjedziemy na parkową drogę widokową - Trail Ridge Road. Ta najwyżej położona utwardzona droga w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych nazywana jest też "Highway to the Sky", bo wspina się na 3700 metrów wysokości. Wzdłuż drogi zatrzymamy się na kilku punktach widokowych, a potem przespacerujemy się szlakiem Tundra Communities Trail do niesamowitych formacji skalnych w kształcie grzybów - Mushroom Rocks. Zatrzymamy się też w Alpine Visitor Center, najwyżej położonym Visitor Center w USA. Na koniec dnia pojedziemy hotelu Stanley, w którym Steven King wpadł na pomysł napisania "Lśnienia". Pisarz zatrzymał się tu wraz z zoną i synem w 1974 roku. Byli jedynymi gośćmi, bo hotel szykował się do zamknięcia na zimę. Zarówno King, jak i jego syn mieli w nocy koszmary i zwidy, cześć z nich pisarz zawał w swojej powieści. Na noc wrócimy do naszego hotelu.

Dzień 3 - Trasa z Kolorado do Wyoming


To będzie długi dzień. Prawie w całości poświęcimy go na przejazd z Kolorado przez stan Wyoming. Trasa będzie wiodła głównie przez pustkowia, dopiero po dotarciu w pobliże Gór Teton krajobraz zmieni się na znacznie ciekawszy. Te góry i park narodowy Grand Teton będą naszym celem następnego dnia.

Dzień 4 - Grand Teton/Yellowstone


Przed nami ekscytujący dzień, zaczniemy go w parku Grand Teton, a skończymy w parku Yellowstone. Przejedziemy przez drogę widokową przez park Grand Teton zatrzymując się w miejscach znanych Wam zapewne z wielu widokówek. Odwiedzimy też słynny Mormon Row - mormońską osadę założoną pod koniec XIX wieku przez Mormonów przybyłych w te rajony z Salt Lake City. W jednym z filmów z serii "Rocky" Mormon Row odgrywa rosyjską wioskę, w której trenuje bohater filmu. Po przejeździe przez Grand Teton będziemy już u wrót Yellowstone. Kolejnym naszym przystankiem będzie Lower Geyser Basin. To obszar z największą koncentracją gejzerów na świecie, jest tu ich ponad trzysta. Najbardziej imponującym z nich jest Old Faithful. Jego erupcję na szczęście można przewidzieć, zdarza się ona co 60-110 minut, dlatego na pewno zobaczycie ten okazały gejzer w akcji. Na obszarze Lower Geyser Basin znajduje się wiele zjawiskowo pięknych jeziorek geotermalnych, z których na szczególną uwagę zasługuje Morning Glory. Nasz kolejny punkt w Yellowstone to Midway Geyser Basin, gdzie znajduje się jezioro geotermalne Grand Prismatic Spring. To trzecie największe gorące źródło na świecie i zarazem jedno z najbardziej kolorowych, bo jego wody rozszczepiają światło jak pryzmat. Na nocleg pojedziemy do hotelu na granicy parku, by rano nie tracić czasu na dojazd i w zasadzie od razu zacząć zwiedzanie.

Dzień 5 - Yellowstone


Dzień rozpoczniemy od Norris Geyser Basin. Najpierw udamy się do Steamboat Geyser. To najwyżej wybuchający aktywny gejzer na świecie, w czasie erupcji woda wyrzucana jest na ponad 91 metrów. Niestety nie można przewidzieć jego wybuchu, bo erupcje następują w interwałach od 4 dni do 50 lat. Ale może akurat dopisze nam szczęście. Na tym obszarze znajduje się też Porcelain Basin. Jeziorka zachwycają tutaj ferią barw, od pastelowego błękitu, przez żółć do intensywnej zieleni. Zobaczycie tu też fumarole - wyziewy gazów wulkanicznych, z których bezustannie wydobywają się kłęby pary. Z Norris Geyser Basin pojedziemy do Grand Canyon of Yellowstone. Po drodze zatrzymamy się przy Gibbon Falls - pięknym wodospadzie na rzece Gibbon River. W Wielkim Kanionie rzeki Yellowstone odwiedzimy jego północną i południową krawędź, zatrzymamy się na punktach widokowych, w tym na najsłynniejszym z nich Artists Point oraz przejdziemy krótkimi szlakami do samej rzeki.

Dzień 6 - Yellowstone


To będzie nasz kolejny dzień w Yellowstone. Zaczniemy go od Mommoth Hot Springs. To niesamowite trawertynowe tarasy, które powstawały przez miliony lat. Gorąca woda z tutejszych źródeł ochładzała się i osadzała węglan wapnia, który jest głównym składnikiem marmuru i trawertynu. Tutaj przespacerujemy się po drewnianych pomostach między poszczególnymi tarasami, zobaczymy też kolorowe źródła. Tuż obok znajduje się słynny Fort Yellowstone. To tutaj zamieszkiwali żołnierze, których władze Yellowstone wezwały do ochrony parku. To stacjonujący tu żołnierze byli pierwowzorem rangerów, stąd też ich kapelusze przypominające kapelusze amerykańskiej kawalerii. Następnie pojedziemy w kierunku Tower-Roosevelt. Po drodze zobaczymy Undine Falls i zatrzymamy sie na kilku punktach widokowych na rzekę Yellowstone. Kolejnym przystankiem będzie Tower Fall. To piękny ponad 40-metrowy wodospad przypominający górną kaskadę wodospadu Yosemite. Swoją nazwę zawdzięcza skalnym wieżycom powstałym z ochłodzonej lawy. Na koniec pojedziemy do Lamar Valley znanej z mnogości dzikiej zwierzyny. Można tu zobaczyć stada bizonów, widłorogów, jeleni. Jest duża szansa na zobaczenie wilka, niedźwiedzia grizzly, bielika amerykańskiego, kojota. Dlatego też Dolina Lamar nazywana jest często Serengeti of America. Wieczorem opuścimy Wyoming i na nocleg udamy się do Montany.

Dzień 7 - Przejazd przez stan Montana/Park Narodowy Lodowców


Pierwszą część dnia spędzimy w drodze przez stan Montana w pobliżu granicy kanadyjskiej. Popołudnie spędzimy w parku narodowym Glacier. Zatrzymamy się przy Apgar Visitor Center, które znajduje się tuż obok Lake McDonald. To największe jezioro w parku, ma 10 mili długości, a jego cechą charakterystyczną są niezwykłe kolorowe kamyczki, które znajdziemy na jego brzegach. Zanocujemy na skraju parku Glacier, by z samego rana móc wyruszyć na zwiedzanie.

Dzień 8 - Glacier - Park Lodowców


Zwiedzanie Parku Lodowców zaczniemy od porannej aktywności. W zależności od warunków i możliwości wybierzemy się na kajaki lub rejs łodzią po Lake McDonald. Dalej pojedziemy słynną Going -to-the-Sun-Road, którą znają wszyscy fani filmu Lśnienie. W sekwencji otwierającej bohater filmu jedzie nią do nawiedzonego hotelu. My zaś Going-to-the-Sun-Road ruszymy w głąb parku. Po drodze przejedziemy obok geologicznego fenomenu o nazwie Weeping Wall. Płacząca Ściana to naturalny wodospad przesiąkający szeroką kaskadą przez skarpę przy drodze. Efekt jest taki, że przejeżdżające pojazdy zostają oblane strumieniami wody niczym w myjni samochodowej. Kolejny przystanek to Logan Visitor Center, skąd wyruszymy na szlak Hidden Lake. To jeden z najpiękniejszych szlaków w parku, z zachwycającymi widokami na górskie szczyty i ukwiecone łąki. Będziecie mieć tu ogromną szansę na zobaczenie dzikich zwierząt, niedźwiedzia, kozła śnieżnego, owcę wielkorogą. Nasz kolejny szlak tego dnia to Trail of the Cedars. Przespacerujemy się nim między wysokimi cedrami, niektóre z nich mają ponad 500 lat. Na nocleg zatrzymamy się z drugiej strony parku narodowego Glacier.

Dzień 9 - Glacier - Park Lodowców


Wracamy do Parku Lodowców, przed nami część o nazwie Many Glacier. Naszym głównym celem będzie zjawiskowo piękne jezioro Swiftcurrent Lake otoczone wysokimi szczytami. Górujący nad nim Mount Wilbur tworzy wraz z jeziorem pocztówkową scenerię. Aktor Robin Williams, który nad Swiftcurrent Lake kręcił jeden ze swoich filmów, nazwał to miejsce "God's backyard", czyli "podwórkiem Pana Boga". My zrobimy sobie spacer nad jeziorem i zawitamy do historycznego hotelu Many Glacier Hotel zbudowanego w 1915 w roku. Hotel został wzniesiony w stylu alpejskim i od razu został okrzyknięty "Gem of the West", czyli "perłą zachodu". Naszą kolejną atrakcją tego dnia jest Saint Mary Falls. To krótki szlak do bardzo fotogenicznego wodospadu grzmiącego w skalnej rynnie. Po drodze miniemy też wodospad Baring Falls i będziemy podziwiać turkusowo niebieskie jezioro Saint Mary Lake.

Dzień 10 - Przejazd przez Montanę


Ten dzień przeznaczamy na przejazd przez Montanę w kierunku Dakoty Południowej. Po drodze zrobimy przerwę na zakupy i obiad. Wieczorem odpoczniemy w hotelu przed kolejnymi dniami, które spędzimy w Górach Czarnych.

Dzień 11 - Devils Tower / Deadwood


Devils Tower, czyli Wieża Diabła to jeden z najciekawszych fenomenów geologicznych naszej planety, dlatego nie może jej zbraknąć w naszym planie podróży po północnym zachodzie USA. Fani filmu Stevena Spielberga "Bliskie spotkania trzeciego stopnia" na pewno rozpoznają Devils Tower jako miejsce spotkania kosmitów z przedstawicielami ludzkości. Wieża Diabła to tak zwana intruzja wulkaniczna, czyli pozostałość zastygłej lawy ujawniona w wyniku erozji podłoża. Devils Tower ma niezwykłe znaczenie dla wielu plemion Indian Wielkich Równin. Lakota, Chejeni, Kiowa, Wrony, Arapaho, Szoszoni uważają Wieżę za miejsce święte. Indianie nazywają ją "Wieżą Niedźwiedzia" lub "Domem Niedźwiedzia". Tę nazwę tłumaczy indiańska legenda. Siedem dziewczynek bawiło się w pobliżu pewnej skały i tam zaatakował je niedźwiedź. Dziewczynki wspięły się na skałę, niestety nie była ona wysoka i nie było tu bezpiecznie, niedźwiedź mógł je bez problemu na niej dopaść. Wielki Duch pomógł im i sprawił, że skała urosła do obecnych rozmiarów. Niedźwiedź nie dawał za wygraną i usiłował wspiąć się na skalę, żłobienia na Devils Tower to ślady jego pazurów. Na koniec dnia zwiedzimy słynne miasteczko Deadwood, z którym związanych jest wiele opowieści z Dzikiego Zachodu. To również jedno z najbardziej znanych miejsc z czasów gorączki złota. Noc spędzimy w Dakocie Południowej.

Dzień 12 - The Black Hills - Góry Czarne


Ten dzień w całości spędzimy w Górach Czarnych. To święte ziemie rdzennych mieszkańców i miejsce zażartych walk z białymi osadnikami. Pierwszym naszym przystankiem będzie Mount Rushmore. To jedno z najsłynniejszych miejsc w USA i symbol Stanów Zjednoczonych. Ten pomnik wykuty w skale, składa się z głów czterech prezydentów USA: Jerzego Waszyngtona, Thomasa Jeffersona, Teodora Roosevelt i Abrahama Lincolna. Wybrano tych prezydentów, którzy w znaczący sposób przyczynili się do powstania USA i utrzymania jedności terytorialnej tego młodego państwa. Następnie pojedziemy do Crazy Horse Memorial. Jego główną atrakcją jest wykuwany w skale pomnik wodza Siuksów Oglala Szalonego Konia, który wsławił się w walkach o Góry Czarne. Rzeźba ma być monumentalnych rozmiarów, ma mieć 195 m długości i 172 m wysokości. Prace nad rzeźbą rozpoczął w 1948 roku artysta polskiego pochodzenia, Korczak Ziółkowski. Teraz kontynuuje je fundacja powołana przez rodzinę rzeźbiarza. Dzień zakończymy w parku Custera. Park został uznany za jedno z dziesięciu najlepszych miejsc na świecie do obserwowania dzikich zwierząt. Stada bizonów, jeleni, antylop przechadzają się między samochodami. Z okien auta można zobaczyć też śnieżne kozły, osiołki, pieski preriowe, owce wielkorogie, dzikie indyki. Custer Park to również piękne trasy widokowe i ciekawe szlaki. Spędzimy tu czas nad przepięknym jeziorem Sylvan Lake, które zagrało w disnejowskiej produkcji ?Skarb Narodów?. Można tu odpocząć, wypożyczyć kajaki czy przejść się ścieżką dookoła jeziora.

Dzień 13 - Badlands


Opuszczamy już Góry Czarne, ale wciąż pozostaniemy w klimacie indiańskich opowieści. Ten dzień spędzimy w parku Badlands, który Kevin Costner rozsławił w swym filmie "Tańczący z wilkami". Wiele scen plenerowych nakręcono właśnie tutaj, a po ogromnym sukcesie filmu, rzadko odwiedzany park stał się niezwykle popularny. Główną atrakcją parku są niesamowite krajobrazy, gdzie formacje o nazwie badlands, czyli odsłonięte na skutek erozji wzgórza, przeplatają się z trawiastymi preriami, charakterystycznymi dla amerykańskich Wielkich Równin. Park Badlands to królestwo dzikich zwierząt, spotkacie tu stada bizonów, jelenie, kojoty, owce wielkorogie, trzeba uważać na grzechotniki. W parku jest kilka kolonii piesków preriowych. Przejazd przez park drogą widokową przypomina safari, bo zwierzęta można zobaczyć z okien samochodu. My w parku zatrzymamy się na punktach widokowych i przejdziemy kilka krótkich szlaków.

Dzień 14 - Powrót do Denver


Wracamy już w kierunku Denver, skąd następnego dnia odlecimy do kraju. Po drodze zatrzymamy się w Cheyenne. To miasto silnie związane z historią Dzikiego Zachodu, miasto słynnych rewolwerowców i pierwszych prób zaprowadzenia na Terytorium Wyoming prawa i porządku.

Dzień 15 - Powrót do Polski


Czas na leniwy poranek po naszej pełnej przygód wyprawie. Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko w Denver skąd wyruszymy w drogę powrotną do Polski. A więc jest to dzień, kiedy pożegnamy się z amerykańską ziemią, spakujemy się i przygotujemy do lotu. Do zobaczenia Ameryko!

Dzień 16 - Lądujemy w Polsce


Planowo lądujemy w Warszawie o godzinie 12:35. Odbierzemy swoje bagaże i podziękujemy za wspólną podróż. Wracamy bezpieczenie do domu z głową pełną wspomnień:)

Cena bez biletu lotniczego
(samodzielny zakup biletu lotniczego):


4 osoby w pokoju (cena od osoby)


9 497 PLN + bilet lotniczy

3 osoby w pokoju (cena od osoby)


10 497 PLN + bilet lotniczy

2 osoby w pokoju (cena od osoby)


11 497 PLN + bilet lotniczy


Cena z biletem lotniczym - lot grupowy z Warszawy:


4 osoby w pokoju (cena od osoby)


12 997 PLN

3 osoby w pokoju (cena od osoby)


13 997 PLN

2 osoby w pokoju (cena od osoby)


14 997 PLN

Szczegóły lotu grupowego (linie lotnicze British):

9 września - 8:10 Warszawa (WAW) - 09:55 Londyn (LHR)
9 września - 14:50 Londyn (LHR) - 17:40 Denver (DEN)

23 września - 19:35 Denver (DEN) - 11:35 Londyn (LHR) (+1 dzień)
24 września - 14:00 Londyn (LHR) - 17:25 Warszawa (WAW)

Świadczenia zawarte w cenie


• Przy wyborze wariantu z biletem lotniczym przelot na trasie: Warszawa - Denver - Warszawa
• Opiekę przewodników/pilotów z Polski
• Przejazd autokarem na trasie programu
• 14 noclegów w hotelach i motelach na trasie programu
• Śniadania w niektórych hotelach i motelach
• Wstęp do wszystkich parków narodowych na trasie programu
• Amerykańską kartę SIM z internetem 6 GB (jedna karta dla jednej rezerwacji)
• Harmonogram wyjazdu wraz z opisem trasy
• Przygotowanie do wyjazdu
• Pamiątkową koszulkę wyjazdową
• Ubezpieczenie turystyczne TU Europa - wariant VIP
(KL. 100 000 EUR)
• Obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.

Świadczenia niezawarte w cenie


• Wyżywienia - 20-30 USD / dzień od osoby
• Napiwku dla kierowcy 2 USD / dzień od osoby

Zobacz jakie to łatwe!


Jesteś 5 kroków od swojej wymarzonej podróży:
1. Złożenie rezerwacji
2. Zapłata zaliczki
3. Spotkanie przedwyjazdowe online
4. Finalna płatność
5. Widzimy się na lotnisku Chopina w Warszawie lub w Denver:)

Na czym to polega?


Organizujemy Waszą podróż od A do Z: transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie. Podróż realizowana jest w asyście opiekunów grupy. Ruszamy w sprawdzoną przez nas trasę. Wszystkie świadczenia są zarezerwowane i opłacone. Każdy może realizować program wyjazdu według własnego uznania czy korzystać z atrakcji dodatkowych. My przedstawiamy możliwości, a Wy wybieracie z czego chcecie skorzystać :)

Jak się przygotować?


Przed wyjazdem otrzymacie harmonogram swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia. Na około 14 dni przed rozpoczęciem wyprawy przeprowadzimy przedwyjazdowe spotkanie online. W czasie spotkania podzielimy się wskazówkami odnośnie przygotowania do wyjazdu: płatności, wyżywienia, atrakcji, czasu zwiedzania czy możliwości do wyboru. Dzięki temu każdy będzie świetnie przygotowany do wyprawy i będzie wiedział czego się spodziewać za oceanem :)

Przyjacielskie Porady


Program wyjazdu został stworzony w taki sposób, aby jego uczestnikom zapewnić maksymalną ilość wrażeń w najważniejszych punktach wyjazdu: Yellowstone, Glacier i Górach Czarnych. Dlatego w tych lokalizacjach spędzimy więcej niż jedną noc. Zależy nam na tym, żeby w każdym miejscu spędzić tyle czasu, ile jest to możliwe. Cały dzień przeznaczymy również na park narodowy Gór Skalistych. Nie unikniemy długich przejazdów, ale takie są realia podróżowania po Stanach. Z drugiej strony każdy będzie mógł zaznać smaku prawdziwego amerykańskiego roadtripa, a wierzymy, że przejazd przez stany Kolorado czy Montana na długo pozostaną w pamięci. W czasie wyjazdu będziemy mieli do dyspozycji autokar klasy LUX wyłącznie dla naszej grupy lub mniejszy bus do wykorzystania przez mniejszą grupę do 30 osób. O wielkości środka transportu decyduje liczba zapisanych osób.

Śniadania w amerykańskiej kulturze w znaczny sposób różnią się od standardu porannych posiłków w Polsce. Zazwyczaj składają się z kawy/herbaty, soków, tostów z masłem lub dżemem oraz płatków. W związku z tym staramy się szukać lokalizacji noclegów w sąsiedztwie dużych sklepów takich jak Walmart czy Target. Dzięki temu łatwo zaopatrzycie się w wybrane produkty, a w tym warzywa oraz owoce.

Część naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak połączenie i jego jakość mogą być niestabilne. Siła sygnału w głównej mierze zależy od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi. Czasem lepiej jest korzystać z usługi w ogólnodostępnych przestrzeniach, w których jest silniejszy sygnał. W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z Internetu. Zazwyczaj w takim wypadku jakość usługi jest wyższa.

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.


Social media:

Facebok Instagram