Zimowy Nowy Jork

cena od
3 897 PLN + bilet lotniczy

REZERWACJA

Opis wyjazdu


Każdy powinien chociaż 1 raz w życiu przyjechać do Nowego Jorku. Zobaczyć na własne oczy to wyjątkowe miasto to niezapomniane przeżycie. Doświadcz na własnej skórze nieustanny pośpiech nowojorczyków, hałas i chaos, który Cię otacza tu każdego dnia. Przekonaj się czemu to miasto mimo swoich niewątpliwych wad, działa jak magnes na turystów z całego świata. Bo tutaj wszystko jest "NAJ". To największe miasto w USA. Znajdziemy tu największe skrzyżowanie świata. Najdroższe apartamenty. Największą różnorodność kulturową jego mieszkańców. Największy dworzec kolejowy na świecie czy najsłynniejszy park miejski, czyli Central Park. Przygotuj się na 5 dni ekscytujących wrażeń w tym nazwanym stolicą świata mieście. A na deser zatrzymaj się na przeciwko Białego Domu w Waszyngtonie, który również odwiedzimy w czasie tej wyprawy.

Daty wyjazdów w roku 2025


2 lutego 2025 - 9 lutego 2025
Tylko 48 miejsc. O rezerwacji miejsca na wyjazd decyduje kolejność zgłoszeń.
W celu dokonania rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.


Pobierz folder przedstawiający szczegóły wyprawy

Plan wyjazdu


Zobacz co Cię czeka w czasie tej wyprawy, czyli gdzie będziemy dzień po dniu. Pamiętaj, że jest to wyłącznie propozycja bo sam/a decydujesz o tym jak Twoja podróż wygląda.

Dzień 1 - Przylot do Nowego Jorku


Jesteśmy w Nowym Jorku! Po zameldowaniu się w hotelu, będziemy mieli czas na odpoczynek po długiej podróży i zapoznanie się z okolicą hotelu.

Dzień 2 - Nowy Jork - Środkowy Manhattan


Tego dnia zwiedzimy środkowy Manhattan. Na początek pójdziemy na spacer do The Vessel. Jego architektura z pewnością pobudzi naszą wyobraźnię. Dalej przespacerujemy się przez High Lane, gdzie dotrzemy do miejsca o nazwie The Little Island. Zobaczymy stąd po raz pierwszy Statuę Wolności oraz najsłynniejsze wieżowce Nowego Jorku. Widoczny będzie również stan New Jersey, który od Manhattanu rozdziela rzeka Hudson. Głównym punktem dnia jest wizyta na Times Square. Miejsce to uchodzi za jedno z najbardziej oświetlonych obszarów na Ziemi. Chętni będą mogli wjechać na wybrany taras widokowy, np. Top of the Rock. Na koniec dnia pójdziemy do Grand Central Terminal. Wyobraźcie sobie, że w ciągu jednego dnia przez ten dworzec przechodzi więcej ludzi niż przez lotnisko JFK. Tego dnia zobaczymy również Bibliotekę Publiczną, którą być może kojarzysz z filmu Pojutrze.

Dzień 3 - Dolny Manhattan


Dzień zaczniemy od rejsu koło Statuy Wolności - największego symbolu Nowego Jorku, a może i całych Stanów Zjednoczonych. A to dopiero początek wrażeń! Następnie pójdziemy na Wall Street. Zobaczymy tu między innymi pomnik szarżującego byka czy budynek Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie Strefa Zero, czyli miejsce ataku terrorystycznego z 11 września 2001 roku. W tym miejscu ujrzymy nową wieżę - Freedom Tower. Oprócz tego znajduje się tutaj Memorial 9/11 z dwiema płaczącymi fontannami ku pamięci ofiar tego tragicznego dnia dla całej Ameryki. Od niedawna w bliskim sąsiedztwie tego obszaru można podziwiać nowy budynek, a właściwie centrum handlowe i dworzec w jednym o nazwie Oculus. Wracać do hotelu będziemy przez Greenwich Village, gdzie zatrzymamy się w Washington Square Park. Na wieczór zabierzemy wszystkich chętnych do jednego miejsca - niespodzianki :)

Dzień 4 - Wyspa Roosevelta i Central Park


Czas na spokojniejszy dzień i nabranie siły na dalszą część wyjazdu. Na początek pojedziemy na wyspę Roosevelta, z której kolejką linową wrócimy na Manhattan. Następnie zjemy nowojorskie bajgle, po czym wyruszymy zwiedzać Central Park. Po drodze zobaczymy kultowy hotel Plaza, w którym mieszkał Kevin, bohater filmu Kevin Sam w Nowy Jorku. W drugiej części dnia przejedziemy się Piątą Aleją, który uchodzi za najdroższą ulicę w USA. Oprócz sklepów naszą uwagę z pewnością zwróci przepiękna katedra św. Patryka. Chętni wieczorem będą mogli pojeździć na łyżwach w Bryant Parku, który znajduje się 5 minut pieszo od naszego hotelu.

Dzień 5 - Brooklyn, Tribeca, Soho, Chinatown, Dzielnica Włoska


Główną atrakcją tego dnia jest spacer po legendarnym moście Brooklyn Bridge. To jeden z największych symboli Nowego Jorku, a zarazem pozycja obowiązkowa każdej podróży do Wielkiego Jabłka. Jednak pierwszym przystankiem będzie dla nas DUMBO. Charakterystyczny, pocztówkowy widok na Manhattan Bridge. Zobaczymy też przepiękną panoramę Manhattanu. Drugą część dnia spędzimy w nieco innej części tej dzielnicy. W Chinatown zobaczymy między innymi legendarną Doyers Street. To tu w przeszłości dochodziło to dużej liczby zabójstw w Nowym Jorku. W dzielnicy Włoskiej będziesz można skosztować pysznej kuchni, a w Soho wybrać się na ostatnie zakupy. Przed nami ostatnia noc w Nowym Jorku.

Dzień 6 - Waszyngton


Czas na stolicę Stanów, czyli wcześnie rano ruszamy do Waszyngtonu. Zobaczymy tutaj najważniejsze budynki w USA, a w tym Biały Dom, Kapitol, Lincoln Memorial czy Monument Waszyngtona. Nie odpuścimy też wizyty w wyśmienitych muzeach: Historii Naturalnej oraz Lotnictwa i Kosmosu. Wieczór spędzimy w swoim gronie podsumowując naszą zimową wyprawę.

Dzień 7 - Waszyngton i lot powrotny do Polski


Jest to ostatni dzień naszej wyprawy, wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak zanim udamy się na lotnisko będziemy mieli czas, żeby odwiedzić dzielnicę Georgetown i spróbować słynne waszyngtońskie babeczki :) Lot powrotny mamy z lotniska w Waszyngtonie - Dulles International Airport. Dzięki temu unikniemy 7-godzinnej drogi powrotnej do Nowego Jorku.

Dzień 8 - Powrót do Polski


Zgodnie z rozkładem lotów wylądujemy w Warszawie o godzinie 11:55. Następnie przyjdzie czas na pożegnanie, życzenia szczęśliwego dalszego powrotu do domu, a kto wie... być może zobaczymy się jeszcze ponownie:) Bal Odkrywców Ameryki już w lutym!

4 osoby w pokoju (cena od osoby)


3 897 zł + bilet lotniczy

3 osoby w pokoju (cena od osoby)


4 197 zł + bilet lotniczy

2 osoby w pokoju (cena od osoby)


4 497 zł + bilet lotniczy

Odnośnie biletów lotniczych do wyboru są dwie opcje:


1. Bilety lotnicze na lot samodzielny (pomagamy w zakupie) występują w cenie 2 500 zł - 3 500 zł.
Z każdym krok po kroku przejdziemy etap rezerwacji oraz przygotowanie do lotu.

2. Bilety lotnicze na lot grupowy w asyście opiekuna grupy to koszt 2 900 zł.

Szczegóły połączenia znajdują się poniżej:

Linie lotnicze British Airways

BA 879 - 2 Lutego 2025 - 07:15 Warszawa (WAW) - 09:05 Londyn Heathrow (LHR)
BA 173 - 2 Lutego 2025 - 11:20 Londyn Heathrow (LHR) - 14:25 Nowy Jork John F Kennedy (JFK)

BA 216 - 8 Lutego 2025 - 18:20 Washington (IAD) - 06:30 Londyn Heathrow (LHR)
BA 846 - 9 Lutego 2025 - 08:25 Londyn Heathrow (LHR) - 11:55 Warszawa (WAW)

W cenie biletu lotniczego wliczony jest bagaż rejestrowany 23 kg.

Świadczenia zawarte w cenie


• 5 noclegów w Nowym Jorku w hotelu ****
• 1 nocleg w Waszyngtonie w hotelu ***
• Śniadania
• Asystę opiekuna grupy na miejscu
• Dostęp do zamkniętej grupy na Facebook oraz Whatsapp
• Przygotowanie do wyjazdu w postaci rozmowy on-line z Organizatorem
• Transfer z lotniska do hotelu oraz przejazd na trasie wyprawy autokarem lub pociągiem
• Pomoc w zakupie biletów lotniczych
• Harmonogram wyjazdu w raz z opisem trasy zwiedzania
• Ubezpieczenie TU Europa - wariant VIP
• Turystyczny fundusz gwarancyjny

Świadczenia niezawarte w cenie


• Bilet lotniczy do Nowego Jorku
• Przejazdy w Nowym Jorku (metro) = 35 USD
• Dodatkowe atrakcje np. wjazd na Top of the Rock, bilety na mecz NBA, NHL
• Wyżywienie poza śniadaniami

Zobacz jakie to łatwe!


Jesteś 5 kroków od swojej wymarzonej podróży:
1. Złożenie rezerwacji
2. Zawarcie umowy uczestnictwa w Imprezie Turystycznej
3. Zakup biletów lotniczych
4. Dokonanie płatności za wyjazd
5. Realizacja Imprezy
Rezerwacja

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.


Social media:

Facebok Instagram