Zimowy Nowy Jork

cena od
3397 PLN + bilet lotniczy

REZERWACJA

Opis wyjazdu


Każdy powinien chociaż 1 raz w życiu przyjechać do Nowego Jorku. Zobaczyć na własne oczy to wyjątkowe miasto to niezapomniane przeżycie. Doświadcz na własnej skórze nieustanny pośpiech nowojorczyków, hałas i chaos, który Cię otacza tu każdego dnia. Przekonaj się czemu to miasto mimo swoich niewątpliwych wad, działa jak magnes na turystów z całego świata. Bo tutaj wszystko jest "NAJ". To największe miasto w USA. Znajdziemy tu największe skrzyżowanie świata. Najdroższe apartamenty. Największą różnorodność kulturową jego mieszkańców. Największy dworzec kolejowy na świecie czy najsłynniejszy park miejski, czyli Central Park. Przygotuj się na 5 dni ekscytujących wrażeń w tym nazwanym stolicą świata mieście. A na deser zatrzymaj się na przeciwko Białego Domu w Waszyngtonie, który również odwiedzimy w czasie tej wyprawy.

Daty wyjazdów w roku 2023


20 stycznia 2023 - 27 stycznia 2023
Tylko 47 miejsc. O rezerwacji miejsca na wyjazd decyduje kolejność zgłoszeń.
W celu dokonania rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Plan wyjazdu


Zobacz co Cię czeka w czasie tej wyprawy, czyli gdzie będziemy dzień po dniu. Pamiętaj, że jest to wyłącznie propozycja bo sam/a decydujesz o tym jak Twoja podróż wygląda.

Dzień 1


Jesteśmy w Nowym Jorku! Po zameldowaniu się w hotelu, będziemy mieli czas na odpoczynek po długiej podróży i zapoznanie się z okolicą hotelu.

Dzień 2


Tego dnia zwiedzimy środkowy Manhattan. Na początek pójdziemy na spacer do The Vessel. Jego architektura z pewnością pobudzi naszą wyobraźnię. Głównym punktem dnia jest wizyta na Times Square. Miejsce to uchodzi za jedno z najbardziej oświetlonych obszarów na ziemii. Chętni będą mogli wjechać na wybrany taras widokowy np. Top of the Rock. A na koniec dnia pójdziemy do Grand Central Terminal. Wyobraźcie sobie, że w ciągu jednego dnia przez ten dworzec przechodzi więcej ludzi niż przez lotnisko JFK.

Dzień 3


Dzień zaczniemy od rejsu koło Statuy Wolności - największego symbolu Nowego Jorku, a może i całych Stanów Zjednoczonych. A to dopiero początek wrażeń! Następnie wyruszymy w kierunku jednego z najstarszego mostu wiszącego na świecie - legendarnego Brooklyn Bridge. Oczywiście nie może zabraknąć wizyty w Dumbo, skąd zrobimy pamiątkowe zdjęcie na tle innego mostu - Manhattan Bridge. Kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania będzie strefa zero, czyli miejsce ataku terrorystycznego z 11 września 2001 roku. W tym miejscu ujrzymy nową wieżę - Freedom Tower. Oprócz tego znajduje się tutaj Memorial 9/11 z dwiema płaczącymi fontannami ku pamięci ofiar tego tragicznego dnia dla całej Ameryki. Od niedawna w bliskim sąsiedztwie tego obszaru można podziwiać nowy budynek, a właściwie centrum handlowe i dworzec w jednym o nazwie Oculus.

Dzień 4


Czas na spokojniejszy dzień i nabranie siły na dalszą część wyjazdu. Jego pierwszą część dnia spędzimy w Central Parku. Po drodze zobaczymy kultowy hotel Plaża, w którym mieszkał Kevin, bohater filmu Kevin Sam w Nowy Jorku. W drugiej części dnia przejdziemy się Piątą Aleją, który uchodzi za najdroższą ulicę w USA. Zobaczymy też słynny budynek przypominający żelazko, czyli Flatiron oraz napijemy się czegoś dobrego w fajnej miejscówce z widokiem na Empire State Building.

Dzień 5


Według uznania przeznaczymy go na zakupy lub dalsze zwiedzanie Nowego Jorku. Doskonałym wyborem wydaje się mniej intensywny dzień w dzielnicy Williamsburg, gdzie znajdziemy wiele klimatycznych knajpek. Możemy przejechać się też kolejką linową na wsypę Roosevelta. Z gondoli roztacza się przepiękny widok na Manhattan. Za dnia też spróbujemy wejść do największej biblioteki na świecie. To tutaj skryli się bohaterzy filmu Pojutrze podczas ucieczki przed gigantyczną falą. Podczas takiego spaceru po Nowym Jorku na każdym kroku można poczuć się jak jednym wielkim planie filmowym.

Dzień 6


Czas na stolicę Stanów, czyli wcześnie rano ruszamy do Waszyngtonu. Zobaczymy tutaj najważniejsze budynki w USA, a w tym Biały Dom, Kapitol, Lincoln Memorial czy Monument Waszyngtona. Nie odpuścimy też wizyty w wyśmienitych muzeach: Historii Naturalnej oraz Lotnictwa i Kosmosu. Postaramy się również znaleźć czas na skosztowanie słynnych waszyngtońskich babeczek. Wieczór spędzimy w swoim gronie podsumowując naszą zimową wyprawę.

Dzień 7


Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dlatego już rano zaczniemy naszą drogę powrotną do Nowego Jorku, a następnie przedostaniemy się na lotnisko. Dalej czeka nas lot powrotny do Polski.

4 osoby w pokoju (cena od osoby)


Przy zapisie do daty 30 listopada:
3397 zł + bilet lotniczy

Przy zapisie po dacie 30 listopada:
3697 zł + bilet lotniczy

3 osoby w pokoju (cena od osoby)


Przy zapisie do daty 30 listopada:
3697 zł + bilet lotniczy

Przy zapisie po dacie 30 listopada:
3997 zł + bilet lotniczy

2 osoby w pokoju (cena od osoby)


Przy zapisie do daty 30 listopada:
3997 zł + bilet lotniczy

Przy zapisie po dacie 30 listopada:
4297 zł + bilet lotniczy

Odnośnie biletów lotniczych do wyboru są dwie opcje:


1. Bilety lotnicze na lot samodzielny (pomagamy w zakupie) są w kwocie 1900 zł - 2500 zł.
Z każdym krok po kroku przejdziemy etap rezerwacji oraz przygotowanie do lotu.

2. Bilety lotnicze na lot grupowy w asyście opiekuna grupy są w kwocie 2370 zł.

Szczegóły połączenia znajdują się poniżej:

Linie lotnicze KLM

KL1362 20 Styczeń Warszawa(WAW) 06:05 Amsterdam(AMS) 08:15
DL 047 20 Styczeń Amsterdam(AMS) 09:55 Nowy Jork(John F Kennedy)(JFK) 12:30
DL 046 26 Styczeń Nowy Jork(John F Kennedy)(JFK) 16:30 Amsterdam(AMS) 06:00
KL1363 27 Styczeń Amsterdam(AMS) 10:05 Warszawa(WAW) 12:00

W cenie biletu lotniczego wliczony jest bagaż rejestrowany 23 kg.

Świadczenia zawarte w cenie


• 5 noclegów w Nowym Jorku w hotelu ***
• 1 nocleg w Waszyngtonie w hotelu ***
• Śniadania
• Asystę opiekuna grupy na miejscu
• Przejazd mini busem lub busem Greyhound lub Mega Bus z Nowego Jorku do Waszyngtonu i z powrotem
• Pomoc w zakupie biletów lotniczych
• Harmonogram wyjazdu w raz z opisem trasy zwiedzania
• Ubezpieczenie TU Europa - wariant standard
• Turystyczny fundusz gwarancyjny

Świadczenia niezawarte w cenie


• Bilet lotniczy do Nowego Jorku
• Wyżywienie
• Dodatkowe atrakcje według uznania: np. wjazd na Top of the Rock
• Wyżywienie poza śniadaniami

Zobacz jakie to łatwe!


Jesteś 5 kroków od swojej wymarzonej podróży:
1. Złożenie rezerwacji
2. Zawarcie umowy uczestnictwa w Imprezie Turystycznej
3. Zakup biletów lotniczych
4. Dokonanie płatności za wyjazd
5. Realizacja Imprezy
Rezerwacja

Podróżuj po USA w sprytniejszy i bezpieczniejszy sposób.

Dołącz do naszej grupy samodzielnych Odkrywców Ameryki.


Social media:

Facebok Instagram